Şule Gürbüz 1974 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Sanat Tarihi ile İspanyol Dili ve Edebiyatı, Cambridge Üniversitesi’nde ise Felsefe lisans eğitimi aldı. Antika saatler üzerine ustalaşan yazar, şu anda mekanik saat tamircisi olarak yaşamını sürdürmektedir.

“Ağrıyınca Kar Yağıyor”, “Ne Yaştadır, Ne Başta Akıl Yoktur” oyun ve şiir kitaplarını çıkardı. Zamanın Farkında ile 2012 yılında Oğuz Atay Öykü Ödülü’ne layık görüldü. Diğer eserleri: Coşkuyla Ölmek ve Öyle miymiş?

  • Kıyamet Emeklisi – Şule Gürbüz

    Sevenlerinin uzun süredir yeni eserini beklediği Şule Gürbüz, İletişim Yayınlarından çıkan yeni kitabı Kıyamet Emeklisi ile geri döndü, hem de bu aranın hakkını verircesine, bir zamane sufisinin ham dalından kopup pervane misali yanışına kadar olan iki ciltlik yolculuğunda, cam kenarını okuruna bırakarak.

  • Kambur – Şule Gürbüz

    Arka kapak yazısında Murat Belge’nin “Genç bir yazarın ilk eseri denecek, “juvenilla” kategorisine sokulacak hiçbir yanı yoktu Kambur’un. Olgun bir yazarın elinden çıkmış, acemiliği, sakarlığı olmayan, olgun bir metindi,” cümlesiyle değerlendirdiği Kambur’u okuduğumda olgun ve kendine has bir kalemin tadını hissettim.