1968’de Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yazar, seslendirme sanatçısı ve televizyon sunucusudur.

Seslendirme sanatçısı olarak uzun yıllar yaptığı çalışmalarda, sesi özellikle Jim Carrey, Arabalar filmindeki Şimşek McQueen, çizgi film karakteri Sylvester ve Buz Devri filmindeki Sid ile özdeşleşti.

Yazın hayatına şiir yazarak başladı. İlk şiiri Yarın adlı edebiyat dergisinde yayımlandı. Altyazı sinema dergisinde film eleştirileri yazdı.

İlk kitabı aynı zamanda bir öykü olan Fildişi Karası 2000 yılında yayımlandı, Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleriadlı öykü kitabı 2001 yılında yayımlandı ve 2002 yılında Sait Faik Hikâye Armağanı’na, Karbon Kopya Dünya Kitap adlı öykü kitabı 2007 yılında Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne, Bir de Baktım Yoksun adlı öykü kitabı ise 2010 yılında Yunus Nadi Öykü Ödülü ve Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer görüldü.

Burun, Burun Tatilde, Komşuluk Şarkısı, Uzun Kocaman Çok adlı kitapları ve Orman Lokantası adlı oyunu ile çocuklar için de üretti.

Türk öyküsü üstüne bir sözlük çalışması olan İpekli Mendil’in editörlüğünü yaptı.

Kitapları ve öyküleri İngilizce, Almanca, İtalyanca, Japonca, Farsça ve Arapça başta olmak üzere çeşitli dillere çevrildi.