Christopher Edge, kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, ödüllü çocuk kitapları yazarı. Yazdığı çocuk kitapları STEAM Çocuk Kitabı Ödülü ve The Brilliant Book Award’ın yanı sıra çok sayıda ödül kazandı. Romanları Albie Bright’ın Sayısız Dünyası, Jamie Drake Denklemi, Maisie Day’in Sonsuz Canları prestijli Carnegie Medal’a aday gösterildi, The Guardiantarafından “Gerçekten özgün bir yazar” olarak tanımlandı. Edge yaratıcı yazarlık dersleri veriyor, Cheltenham Edebiyat Festivali’nde ve Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali’nde çocuk kitabı yazarı adayları için atölyeler düzenliyor. Bunların yanı sıra Writers and Artists için çevrim içi çocuk kitapları yazma atölyesinin koordinatörlüğünü yürütüyor.

İngiltere Manchester’da büyüyen ve vaktinin çoğunu kütüphanede hikâyeler düşünerek geçirdiğini söyleyen Christopher Edge şu an Gloucestershire’da yaşıyor ve yine vaktinin çoğunu buradaki kütüphanede hikâyeler düşünerek geçiriyor.

Kitapları: En Güzel Öykünü Yaz, Efsaneler, Gece Yarısına 12 Dakika Kala, Jamie Drake Denklemi, Albie Brigt’ın Sayısız Dünyası.