Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım Öykü Antolojisi

Yayınevi:
Webmaster

Tüm Panayırların Heyulası, Kayıp Rıhtım’ın ilk matbu öykü antolojisi olarak okurları ile buluşuyor. Fantezi, bilim kurgu, korku, tuhaf kurgu, distopya ve polisiye türlerinde kaleme alınmış, “ucube” temalı 20 öykünün bulunduğu antoloji, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 9 Mart 2022
Kategoriler:

İnceleme

Tüm Panayırların Heyulası, Onur Selamet ve Özgürcan Uzunyaşa’nın yayıma hazırladığı 20 öykülük antoloji, odağına spekülatif kurguyu ve “ucube” temasını alıyor. Eserdeki öykülerin tamamı ilk defa bu kitapta görücüye çıkıyor. Ayça Erkol, Bahadır Cüneyt Yalçın, Bahri Vardarlılar, Deniz Erbulak, Eda İşler, Ekin Açıkgöz, Emirhan Burak Aydın, Ezgi Polat, Hakan Bıçakcı, Hikmet Hükümenoğlu, Mehmet Berk Yaltırık, Murat S. Dural, Müge Koçak, Onur Selamet, Orçun Ünal, Özgürcan Uzunyaşa, S. İpek Ortaer Montanari, Seran Demiral, Suat Duman ve Süreyyya Evren’in kaleminden bizi “ucube” diyarlara ya da durumlara taşıyan öyküler, İthaki Yayınları’nın Pangea Kitaplığı dizisi kapsamında yayımlandı.

288 sayfadan oluşan kitabın editörlüğünü Ceyhan Usanmaz üstlenmiş. Kapak illüstrasyonu ise Ebrahel Lurci imzasını taşıyor. İster bilim kurgu ya da distopya sevin ister polisiye veya korku türünü, bu antoloji her öyküsüyle sizi kucaklayacağa benzer.

Arka kapaktan:
İzlerini arama çubuğunda değil, hayatın içinde sürdüğünüzde ucubelerle şekillenen panayırları görebilirsiniz. Üstelik tüm panayırların bir heyulası var. Tüm panayırlar aynı özü saklıyor. Hepsinin cevheri aynı maden ocağında gömülü. Derinlere inip onları görmemiz gerekiyor. Beraber paylaşacağımız yollar var.

Kayıp Rıhtım, sizi yalnız yürümek istemeyeceğiniz bir patikaya davet ediyor.

Sevin Okyay arka kapakta kitap için şöyle diyor, “Fantastik edebiyat, bilim kurgu ve korkunun çoğu genç ismi bir araya gelip bir ucube öyküleri antolojisi yaratmış. Aralarında sevdiğimiz pek çok yazar var. Ve en güzeli, kadın-erkek dağılımı da umut verici.”

KİTAP KÜNYESİ
Yazar: Kolektif
Yayınevi: İthaki Yayınları
Tür: Öykü
Yayıma Hazırlayan: Onur Selamet, Özgürcan Uzunyaşa
Editör: Ceyhan Usanmaz,
Kapak Tasarımı: Ebrahel Lurci
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 288
Ebat: 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı: 2022
Baskı Sayısı: 1. Basım
Dil: Türkçe

Diğer yeni çıkan kitaplar için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım Öykü Antolojisi”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products