Mike Berners – Lee karbon ayak izi alanında çalışan İngiliz araştırmacı ve yazardır. Lancaster Üniversitesi profesörü ve Sosyal Hizmetler Enstitüsü üyesi ve kurucusudur. Üniversitedeki Lancaster Çevre Merkezi merkezli Small World Danışmanlık’ın yöneticisi ve baş danışmanıdır. The Burning Question: We Can’t Burn Half the World’s Oil, Coal and Gas, So How Do We Quit? ve There Is No Planet B: A Handbook fort he Make or Break Years gibi kitaplar yazan Lee, karbon ayak izi konusunda bir uzman olarak görülür.

1986 yılında Oxford Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun olmuştur. 1988 yılında Bangor Üniversitesinde Fizik ve Dış Eğitim alanında yüksek lisans yaptı. Sheffield Hallam Üniversitesinde Kalkınma Programı ve Danışmanlığı alanında master eğitimini tamamlamıştır.

  • Muz Ne Kadar Kötüdür? – Mike Berners Lee

    Pandemi, ekonomik kriz, küresel ham madde kıtlığı gibi konularla uğraştığımız şu günlerde kuşkusuz “esas” sorunumuz iklim krizi. Yeni İnsan Yayınevi’nin Yuvam Dünya Derneği ile ortak yayımladığı Muz Ne Kadar Kötüdür? kitabı iklim kriziyle mücadelede önemli farkındalıklardan biri olan karbon ayak izi konusunda detaylı bilgiler içeriyor.