Senin Evin Benim Evim – Marianne Dubuc

(1 Yorum)
Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Başak Bingüler

Birbirinden farklı ve sevimli hayvan dostlarımızın yaşadığı apartmandaki bir doğum günü partisine katılmaya ne dersiniz? Resimli öyküleriyle birçok ödüle layık görülen Kanadalı yazar-çizer Marianne Dubuc’un kaleme aldığı Senin Evin Benim Evim Redhouse Kidz etiketiyle okuyucuyla buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 19 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

Ödüllü çizer Marianne Dubuc’un hem yazıp hem resimlediği Senin Evin Benim Evim raflarda yerini aldı. 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden bu resimli öykü, birbirinden sıcak komşu evlere konuk olmaya davet ediyor hepimizi. Kitabın sayısız ayrıntıyla bezenmiş resimleri, okurlara aynı anda birçok yaşantıyı izleme fırsatı sunuyor.

Pek çok detayla süslenmiş sayfaların her birinde ayrı bir macera, farklı bir ev… Bisküvi Sokak, 3 Numara’da Küçük Tavşan’ın doğum günü kutlanacak. Tüm komşular davetli. Kirpi Ailesi, Tilki Ailesi, herkes muhteşem bir gün yaşamaya hazırlanıyor. Nezle olan Bay Ayı bile!

Doğum günü heyecanına kapılmış Küçük Tavşan, ona yardımcı olmaya çalışan kız kardeşi Küçük Lili ve doğum günü partisine davetli olan herkes tatlı bir telaş içinde. Akşama hepsi Tavşan Ailesi’nin evinde toplanacak, biz de sayfalardaki detaylarla dolu resimler sayesinde tüm hazırlıkları takip edebileceğiz. Komşuluk ve yardımlaşma temalarını işleyen “Senin Evin Benim Evim”, birbirinden güzel evlere konuk olmamızı sağlayacak kocaman bir davetiye niteliği taşıyor.

Marianne Dubuc Kimdir?

Marianne Dubuc, Quebec’te yaşayan Kanadalı bir yazar ve çocuk kitapları illüstratörüdür. Université du Québec à Montréal’de grafik tasarım okudu. İlk kitabı La Mer (2006), İngilizce’ye The Sea (2012) olarak çevrildi. İkinci kitabı Devant ma maison 15’ten fazla dile çevrildi. Kitapları o zamandan beri 25 dile çevrildi. Dubuc, Blue Metropolis festivalinin bir parçası olarak Montreal kütüphanelerinde birçok atölye çalışması gerçekleştirdi. 2015 yılında İspanya Valladolid’deki Encuentro Internacionel de Ilustración’da atölye çalışmaları yapmaya davet edildi.

Künye
Yayınevi: Redhouse Kidz
Kitap Adı: Senin Evin Benim Evim
Yazar ve Çizer: Marianne Dubuc
Çevirmen: Şirin Etik
Tür: Çocuk Edebiyatı-Resimli Öykü
Yaş Sınırı: 3+ yaş
Basım Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 28 sayfa
Ebat: 24 x 30 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın. 

Yorumlar (1)

Senin Evin Benim Evim – Marianne Dubuc için 1 değerlendirme.

  1. Özge Ovalı Karakaya

    Yazarın Haydi Okula kitabını çok severdik.Bu kitabı duyurduğun için çok teşekkür ederiz:)

Ortalama Puan

5.00

1 Yorum
5 Yıldız
100%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products