Yaşam Rehberi – Mikael Krogerus, Roman Tschäppeler

Düzenleyen: Büşra Tangal

Çok satan kitap serisinin ortak yazarları olan Mikael Krogerus ve Roman Tschäppeler’in okurlara ilgi çekici sorularıyla keyifli bir okuma vadederek kendilerini daha iyi tanımaları için rehberlik edecek Yaşam Rehberi, The Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 10 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Yaşam Rehberi’nde çok satan Karar Kitabı’nın yazarlarından ister tek başınıza ister başkalarıyla birlikte cevaplandırabileceğiniz anket niteliğinde sorular yer alıyor. Yaşam Rehberi, “Unutmayın ki doğru cevap yoktur, yalnızca doğru sorular vardır” diyerek hem eğlenceli hem de düşündürücü sorulara dürüstçe cevap verdiğinizde size kendinizi ve etrafınızdaki kişileri daha iyi tanıma şansı sunuyor.

Danimarka’da kurulan yaratıcılık okulu The Kaospilots’ta tanışan Krogerus ve Tschäppeler, The Decision Book – Fifty Models for Strategic Thinking‘in de (Karar Kitabı: Stratejik Düşünme Üzerine 50 Model) başlangıç noktası olan “Neden karar veremiyorum?” sorusuyla çıktılar yola. Kitaplarında anlattıkları zihinsel model ve terorileri sahnede yüzlerce insanla paylaşmaktan da keyif alan ikili, şimdiye kadar komedi festivallerinden TEDx’e yüzlerce performans sergiledi.

Arka kapaktan

“Sizi en iyi kim tanır?

Annenizden ne öğrendiniz?

En son ne zaman yalan söylediniz?

Kendinizi arkadaş olarak seçer miydiniz?

En korktuğunuz film hangisi?

Çok satan Karar Kitabı’nın yazarlarından kendinize sormanız gereken kışkırtıcı, düşündürücü, eğlenceli ve gerçekleri açığa çıkaracak sorular. Anket niteliğindeki bu kitap aslında yaşamınız boyunca rehberiniz olabilir. Tabii soruları doğru yanıtlamak koşuluyla.”

Mikael Krogerus kimdir?

Mikael Krogerus, 1976 yılında Stockholm’de Fin vatandaşı olarak doğan yazar İsveç ve Almanya’da yaşadı. Berlin Freie Üniversitesi’nde “siyasi bilimler” okudu ve eğitimini Danimarka Kaospilot Üniversitesi’nde tamamladı. Gençlik televizyon programı Chat The Planet’te çalışmak için New York’a gitti ve 2005 yılında NZZ Folio, Neue Züricher Zeitung’un editörü oldu. 2009 yılından beri Der Freitag, Brand Eins ve NZZ için serbest gazeteci olarak çalışıyor.

Roman Tschäppeler kimdir?

Roman Tschäppeler, Danimarka’daki Kaospilot School’dan ve İsviçre’deki Zürih Sanat Üniversitesinden mezun oldu ve İsviçreli yıldız şef Ivo Adam ile bir dizi sıra dışı yemek kitabı yayımladı. 2003 yılından bu yana kendi stüdyosu “guzo” çatısı altında kültür, sanat ve iş dünyasının kesiştiği noktada ödüllü projeler yürütüyor.

Tschäppeler, çok satan kitap serisinin ortak yazarıdır: Karar Kitabı, Soru Kitabı, Değişim Kitabı, Test Kitabı ve yirmi beşten fazla dile çevrilmiş İletişim Kitabı. Ortak yazarı Mikael Krogerus ile birlikte birçok uluslararası iş, tasarım ve pazarlama konferansında açılış konuşmacısı olmuştur. Ayrıca, Das Magazin’de karmaşık yönetim stratejilerini sadece birkaç satır ve kelimeyle açıklayan haftalık bir sayfalık başyazı yazıp çiziyorlar.

Künye

Yayınevi: The Kitap
Kitap Adı: Yaşam Rehberi
Kitabın Orijinal Adı: Fragebuch
Yazar: Mikael Krogerus, Roman Tschäppeler
Çevirmen: Dilara Aslan
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Kişisel Gelişim
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 176 sayfa
Ebat: 12 x 18 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yaşam Rehberi – Mikael Krogerus, Roman Tschäppeler”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir