Görevimiz Yeniden Kullanım – Vinciane Okomo

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Başak Bingüler

Her geçen gün önem kazanan çevre bilinci, üretim-tüketim ve sıfır atık konusuna dikkat çekmeyi hedefleyen Vinciane Okomo’nun eğlenceli bir dille anlattığı, Gezegenimizi Koruyalım dizisinin bir diğer kitabı olan Görevimiz Yeniden Kullanım Tudem Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 3 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

Vinciane Okomo, bu kitabında çocuklara çevre bilincini çeşitli oyunlar, sorular, eğlenceli etkinlikler, bulmacalar eşliğinde anlaşılır bir dil kullanarak anlatıyor. Sevimli bir karakter kullanarak bir soru üzerinden anlatılan yeniden kullanım, israf, ham madde gibi kavramların açık ve net çizimlerle desteklendiği bu kitap yer yer bahsettiği bilimsel verilerle de gerçekleri göz önüne seriyor.

Tanıtım Bülteninden

Atıklarımızı kurtardık, yaratıcılığımızı parlattık!

Madem en sonunda çöpü boylayacaklar neden bu kadar fazla eşya üretiliyor? Işık hızıyla tüketilen tüm bu eşyalar yeni bir hayatı hak etmiyor mu? Peki çöp kutularımız ve kaldırımlarımız tekrar kullanılabilecek atıklarla doluyken gezegenimizi nasıl bir gelecek bekliyor?

Türkiye’de, atıklarımızın sadece %13’ünün gerçekten geri dönüştürüldüğünü biliyor muydunuz?

Tişörtten çanta yapmak, plastik şişeleri bowling kukalarına çevirmek ya da karton koliden dekoratif bir etajer tasarlamak artık çok kolay!

Etrafımız yaratıcılığımızı tetikleyecek pek çok atıkla çevrili: Kâğıt, karton, teneke kutu, cam şişe, plastik ambalaj ve daha niceleri…

İsrafa dur de, geri dönüştür ve hayatı güzelleştir! Üstüne bir de kullandığın eşyaların ömrünü uzatmanın yollarını öğren!

Son yıllarda yükselişe geçen “Yeniden Kullanım” kavramını A’dan Z’ye mercek altına alan Görevimiz Yeniden Kullanım, okurları bu hedefte üç değişmez kuralla tanıştırıyor; azaltarak, yeniden kullandırarak ve geri dönüştürerek çocukların doğa dostu yeni alışkanlıklar edinmesini sağlıyor.

Çevre bilinci kazandırma amacıyla hazırlanan “Gezegenimizi Koruyalım!” dizisinin “İsrafa dur!” demesini öğreten bu halkası; eğlenceli oyunlar, bulmacalar ve etkinlikler eşliğinde, yeniden kullanımın sırlarını ve sınırlarını açıklığa kavuşturuyor. Kitleleri etkileyen böylesine önemli bir hareketi hayatımıza kolayca uyarlamak için çeşitli yöntemler ve ipuçları paylaşarak bizleri sağduyulu olmaya çağırıyor!

Unutmayın, sofradakileri çöp olmaktan kurtarmak da, okyanusları temiz tutmak da sizin elinizde!

Vinciane Okomo Kimdir?

Montesorri Pedogojisi ve Şiddetsiz İletişim üzerine öğrenim gören özel eğitmen Vinciane Okomo, Fransa’da ve Afrika’da engelli, sosyal becerileri zayıf ve kimsesiz mülteci çocuklarla ilgilendi. Günümüzde çocuklara doğa sevgisi ve bilinci aşılayan atölyeler düzenliyor, özellikle sıfır atık konusuna dikkat çekiyor.

Künye

Yayınevi: Tudem Yayın Grubu
Kitap Adı:
Görevimiz Yeniden Kullanım
Kitabın Orijinal Adı:
Mission Récup
Yazar:
Vinciane Okomo
Çizer:
Claire Le Gal
Çevirmen:
Gözde Koca
Dizi:
Gezegenimizi Koruyalım
Tür:
Çevre Bilinci
Basım Tarihi:
2022
Sayfa Sayısı:
40
Ebat:
15*21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Görevimiz Yeniden Kullanım – Vinciane Okomo”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products