Aksak Ördek ve Kör Tavuk – Ulrich Hub

Düzenleyen: Büşra Tangal

Ödüllü yazar Ulrich Hub’un zengin hayal gücüne Jörg Mühle’nin eğlenceli çizimlerinin eşlik ettiği sıcacık bir cesaret ve dostluk hikâyesini olan Aksak Ördek ve Kör Tavuk, Kuraldışı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 10 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Zekice yazılmış komik hayvan hikâyelerinin usta ismi Ulrich Hub’dan hayallerin peşinden gitmeye dair yeni bir macera!

“Hedef yolun kendisinde” ilkesini takip eden hikâyede aksak bir ördek ve kör bir tavuğun engel olarak gördüğümüz durumlara bambaşka bir açıdan bakma tecrübelerine eşlik edeceksiniz. Konfor alanından çıkma cesaretini gösteren kahramanlarımızın bilinmeze doğru yürüdükleri yolda başlarına gelenleri merak ediyorsanız bu tatlı kitabın sayfalarında kaybolmaya davetlisiniz!

Arka kapaktan

“Ulrich Hub geleneği bozmuyor ve komik hayvan hikâyeleri anlatmaktan fazlasını yaparak önümüze muhteşem diyalogları, şaşırtıcı olay örgüsüyle hayal etmenin gücü ve yalnızlık üzerine ufkumuzu genişletecek sıradışı bir dostluk hikâyesi koyuyor! Jörg Mühle’nin eğlenceli ve canlı çizimleri, bu iki kanatlı dostun macerasını bildiğiniz ‘uçuruyor!’”

Ulrich Hub kimdir?

Ulrich Hub, 1963’te Tübingen’de doğdu. Hamburg Müzik ve Tiyatro Üniversitesinde oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra Giessen ve Darmstadt’taki tiyatrolarda oyuncu olarak çalıştı. Jörg Mühle’nin resimlediği çok satan An der Arche um Acht (Saat Sekizde Gemide, 2007) adlı eseriyle tanındı. Yazarın bu eseri, bugün hâlâ en çok satan çocuk kitaplarından biri. Aynı adlı oyun otuzdan fazla dile çevrildi. Das letzte Schaf adlı oyununda ise Noel öyküsünü koyunların gözünden anlatıyor. Çocuk kitabı olarak da yayımlanan eser, yine Jörg Mühle tarafından resimlendi. Trickstudio Lutterberg tarafından bir animasyon filmi yapıldı ve Aralık 2020’de KiKa’da yayınlandı. Ulrich Hub 1993 yılından beri yönetmen olarak çalışıyor, oyunlar ve çocuk kitapları yazıyor. Hâlen Berlin’de yaşayan ödüllü yazar aynı zamanda PEN Berlin’in kurucu ortağı.

Künye

Yayınevi: Kuraldışı Yayınları
Kitap Adı: Aksak Ördek ve Kör Tavuk
Kitabın Orijinal Adı: Lahme Ente, blindes Huhn
Yazar: Ulrich Hub
Resimleyen: Jörg Mühle
Çevirmen: Olcay Mağden
Orijinal Dili: Almanca
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: Resimli Çocuk Hikâyesi
Yaş Sınırı: 8+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 88 sayfa
Ebat: 11,5 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Aksak Ördek ve Kör Tavuk – Ulrich Hub”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir