Sona Kalan: Bir Rizzoli ve Isles Macerası – Tess Gerritsen

Yayınevi:

Düzenleyen: Begüm Kurgan

Ödüllü yazar Tess Gerritsen’in kaleme aldığı hem gerçek ailesi hem de üvey ailesi katledildikten sonra gidecek yeri kalmayan Teddy Clock’un hikâyesini anlatan Rizzoli – Isles serisinin son kitabı Sona Kalan, Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2023
Kategoriler:

İnceleme

Hasat, Gece Nöbeti, Kan Gölü, Yörünge, Çırak ve Cerrah’ın ödüllü yazarı Tess Gerritsen, Rizzoli – Isles serisine gerilim dolu yeni kitabı Sona Kalan ile devam ediyor. Birden fazla kişinin peşinde olan bir katil, benzer hikâyelere sahip üç çocuk, güçlerini birleştirip çocukları korumaya çalışan Jane Rizzoli ve Adli Tabip Maura Isles.

Ailesi katledildiğinde katilin elinden kurtulan Teddy Clock dört yaşında evlatlık verildiği aile de katledildiğinde gidecek kimsesi kalmaz. Peki bu her iki cinayette sadece bir rastlantı mıydı yoksa katilin bir amacı mı vardı? Dedektif Jane Rizzoli ve Adli Tabip Maura Isles’ı çözülmesi gereken gizemli bir cinayet bekliyor.

Teddy Clock ve diğer iki çocuğun bu cinayetlerle ne gibi bir ilgisi olduğunu soluk soluğa okuyacak ve tüm cevapları bu kitapta bulacaksınız…

Kitap için ne dediler?

‘’Bir polisiye ancak bu kadar zekice olur. Sadece tavsiye değil, okunması şart.’’ –  Lee Child

Arka kapaktan

İki yıl önce ailesi katledildiğinde Teddy Clock ölümden kıl payı kurtulmuştur. Şimdi, on dört yaşında evlatlık verildiği aile de öldürülünce gidecek yeri kalmaz. Dedektif Jane Rizzoli Teddy’yi korumaya karar verip olayı araştırmaya başladığında, rastlantı gibi görünen bu iki olayın bir katilin amansız hedefinin parçası olduğunu keşfeder.

Jane, Teddy’yi, onun gibi ailesini kaybetmiş çocukların eğitim aldığı Evensong yatılı okuluna gönderir. Jane, gözlerden uzakta, korunaklı bu okulda tanıştığı Will Yablonski ve Claire Ward adında iki öğrencinin de çok benzer hikâyeleri olduğunu öğrendiğinde, katilin birden fazla kişinin peşinde olduğunu anlar.

Jane Rizzoli ile Adli Tabip Maura Isles güçlerini birleştirip bu çocukları korumaya çalışırlar. Jane üç çocuğun arasındaki bağlantıyı bulup katili durdurmak zorundadır.

Tess Gerritsen kimdir?

Çin asıllı Amerikalı doktor ve yazar Tess Gerritsen, 1953 yılında Kaliforniya’da doğdu. Stanford Üniversitesi‘nde antropoloji konusunda lisans yapan GerritsenKaliforniya Üniversitesi’nden de tıp diploması aldı. Stajını Hawaii’de tamamladıktan sonra, doğum iznine ayrıldığında ilk romanı Geceyarısından Sonra Gelen Telefon’u kaleme aldı. New York Times’ın en çok satan kitap olarak tanıttığı Hasat ile tıbbî gerilim romanları yazmaya başlayan yazarın ondan sonra yazdığı her tıbbî gerilim romanı çok satanlar listesinde yerini aldı. Yazdığı Rizzoli and Isles serisi dünyada 33 dile çevrilerek büyük başarıya imza attı, ayrıca bu kitap serisi “Rizzoli and Isles” dizisine de öncülük etti. Yazar şu anda Maine’da yaşıyor.

Künye

Yayınevi: Doğan Kitap
Kitap Adı: Sona Kalan: Bir Rizzoli ve Isles Macerası
Kitabın Orijinal Adı: Last to Die: Rizzoli & Isles
Yazar: Tess Gerritsen
Çevirmen: Bahar Yaldız Çelik
Orijinal Dili: İngilizce
Dizi: Roman
Tür: Polisiye, Gerilim
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 328 sayfa
Ebat: 13.7 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Sona Kalan: Bir Rizzoli ve Isles Macerası – Tess Gerritsen”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir