Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar? – Tina Oziewicz

Düzenleyen: Begüm Saracel

Polonyada yayımlanıp büyük beğeni toplayan resimli çocuk kitabı, 25 dile çevrildikten sonra şimdi de Domingo Çocuk etiketiyle minik okurlarını duygulara dair bir gezintiye çıkarmak için raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2022
Kategoriler:

İnceleme

Polonyalı yazar Tina Oziewicz, minik okurları hayat boyu her ana eşlik eden duygularla tanıştırmaya davet ediyor. Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar? kitabında nesnel bir şekilde anlatılan pek çok duygu Aleksandra Zając’ın çizimleriyle desteklenerek 3-6 yaş okurlarına eğlenceli bir okuma deneyimi sunuyor. Bir yandan çocuklara çeşitli duyguları tanıtıp bir yandan da yetişkinlere unuttukları duygulara yeniden bir göz atma fırsatı sunarak ailecek konuşulabilecek harika konuların kapısını aralıyor.

Arka Kapaktan

Farklı farklı duygular, az veya çok hepimizde varlar. Peki acaba bu tuhaf yaratıklar bizim onları hissetmediğimiz mesai saatleri dışında ne yapıyorlar?

Hangi duygu yükseklere tırmanıyor, hangisi yerin altına saklanıyor, hangisi bir baloncuğun içinde yaşıyor ve hangisi salyangozlara yardım ediyor? Kaygı, tam olarak neden çekiniyor? Güvenin kurduğu köprüden kimler kimler geçiyor?

Duygularımıza dair hem tatlı hem manidar gerçekler Oziewicznin şairane dili, Zając’ın muzip çizimleriyle birleşiyor; hoş detayları ve düşündüren metaforlarıyla her yaştan bizleri kendi içimizde yolculuğa çıkarıyor. Cevapları ararken çocukları kendi duygularıyla tanıştırıyor, hissetme ilhamı veriyor; duyguları yargılamadan sunarak onlar hakkında konuşmaya teşvik ediyor.

Tina Oziewicz kimdir?

Tina Oziewicz Polonyalı bir yazar ve çevirmendir. Polonya Wroclaw Üniversitesi Felsefe ve İngiliz Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Çocuklar için yazdığı ve çevirdiği birçok kitabıyla çocuk edebiyatına katkılar sağlamaya devam etmektedir. Polonya’da en çok satan kitaplar arasına girdikten sonra birçok farklı dile çevrilen Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar? (Co robią uczucia) kitabıyla da sesini başka ülkelerdeki çocuklara da duyurmuştur.

Künye

Yayınevi: Domingo Yayınevi
Kitap Adı: Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar?
Kitabın Orijinal Adı: Co robią uczucia
Yazar: Tina Oziewicz
Resimleyen: Aleksandra Zając
Çevirmen: Edip Sönmez
Dil: Türkçe
Orijinal Dil: Lehçe
Dizi: Kurgu
Tür: Çocuk kitabı
Yaş Sınırı: 3-6 yaş
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 68 sayfa
Ebat: 20 x 25 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Kimse Bakmazken Duygular Ne Yapar? – Tina Oziewicz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir