Level Up: Hayat Oyununda Nasıl Ustalaşılır? – Eric Siu

Yayınevi:
Başak Bingüler

Girişimcilik ve pazarlama dünyasının önde gelen isimlerinden Eric Siu’nun kaleme aldığı ve Saga Yayınları etiketiyle çıkan Level Up: Hayat Oyununda Nasıl Ustalaşılır? kitabı oyun oynamanın kişisel gelişim için nasıl kullanılabileceğini eğlenceli ve bilgilendirici bir şekilde anlatıyor. 

Sitede Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2023

Orjinal Adı: Leveling Up: How to Master the Game of Life

Ülke: ABD

Türü: Kişisel Gelişim

Okur Yaşı: Genel Yetişkin Okur Kitlesi.

Hedef Kitle: Hedeflerine ulaşmak ve hayatta başarılı olmak isteyen herkes.

Sayfa Sayısı: 288 sayfa

Çevirmen: Seçil Sönmez

Çeviri: ☺️

İmla: neutral_face

Ebat: 13,5 x 19,5 cm

İnceleme

Gençliğinde okulda ve arkadaş çevresinde pek başarılı olamamış yazarımız, e-spor ve poker gibi oyunlardaki odaklanma becerisini ve kazandığı övgüleri, iş dünyasında nasıl başarıya dönüştürdüğünü anlattığı kitabıyla başkalarına da ilham vermek istiyor. Siu, video oyunlarında karşılaştığımız kavramları ve stratejileri hayatımıza uyarlayarak okuyucularına hedeflerine nasıl ulaşabilecekleri, motivasyonlarını nasıl koruyabilecekleri ve hayallerini nasıl gerçekleştirebilecekleri konusunda rehberlik ediyor.

“İlerle, seviye atla ve hayat oyununda kazan!”

Her bölümü bir seviye olarak tasarlanan kitapta, bir oyunda zorlukları aşarak üst seviyelere çıkmayı amaçlayan oyuncunun kullandığı taktiklerin hayat oyununda nasıl işe yaradığı gösteriliyor. Kitap, hayatta başarıya ulaşmak ile video oyunlarında seviye atlamak arasında bir benzetme yaparak her ikisinde de başarılı olmak için gerekli olan ortak noktaları vurguluyor. Kitapta ayrıca başarıya giden bu uzun ve zorlu yolda seviye atlamak için pratik öneriler, oyun zihniyetini hayatlarına taşımış başarılı insanlarla yapılan söyleşilerden alıntılar, yapabileceğiniz pratik egzersizler ve ipuçları yer alıyor. Level Up başarılı olmak için tutkunuzu bulmanız, net hedefler belirlemeniz, yorulmadan çalışmanız, yaptığınız işe (oyuna) konsantre olmanız, kararlı ve sabırlı olmanız gerektiğini de hatırlatıyor. Başarının sadece yeteneklerinizle değil, aynı zamanda zihniyetinizle ve kararlılığınızla ilgili olduğu vurgulanıyor.

Kitap, okuyucuların hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları becerileri ve zihniyeti geliştirmelerine yardımcı olabilecek 15 kişisel kişisel güçlendiricinin ana hatlarını çiziyor. Her güçlendiricinin belli bir sırayla elde edilerek eklene eklene gitmesi kitabın adını da koyuyor: Level Up. Böylece okuyucunun başarıya giden yolculukta kendi temposunda ilerlemesi ve güçlendiricileri bir bir kazanıp seviye atlaması tavsiye ediliyor.

“Hayatın oyunlaştırılması, sürekli olarak kendine meydan okumaktır.”

Eric Siu kitabında hayatı, zorlukların üstesinden gelerek ilerlemek için çalışmayı gerektiren bir oyuna benzetiyor.  Bu oyunda, değer sağlamak ve kalıcı alışkanlıklar edinmek önemli. Yazar, başarıya ulaşmanın zaman aldığını ancak sabır ve kararlılıkla mümkün olduğunu hatırlatıyor. Eric Siu’nun konuya olan tutkusu kitap boyunca kendini gösteriyor. Kitabın sonunda yer alan İlim Gömütü bölümünde de okuyucuya yararlı olacağı düşünülen çeşitli kitaplar, çevrim içi kaynaklar ve podcast önerileri yer alıyor.

Rekabetin her geçen gün daha şiddetlendiği günümüzde, iş yaşamını iyileştirmek için ilham verici kitaplara ihtiyaç var. Eric Siu’nun Level Up kitabı, bu ihtiyacı karşılayan başarılı bir örnek. Kitabın pratik tavsiyeleri ve kolay okunan dili okuyucularından beğeni alıyor.

Eric Siu: Kimdir?

Yatırımcı, şirket kurucusu ve danışman olan Eric Siu dijital pazarlama ajansı Single Grain’in CEO’sudur. Bu şirket aracılığıyla Amazon, Airbnb, Uber ve Salesforce gibi şirketlere danışmanlık verdi. Yazarın kişisel gelişim ve kariyer gelişimi hakkında konuştuğu, milyonlarca kişi tarafından dinlenilen Marketing School ve Leveling Up adlı iki podcasti var.

Diğer kitap incelemelerini okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Level Up: Hayat Oyununda Nasıl Ustalaşılır? – Eric Siu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products