Şıp Şıpıdık Bir Hikaye – Şule Aksak Gürbüz

Kitap Yazarı:
Yayınevi:
Başak Bingüler
Hangi mesleği seçmiş olursa olsun severek çalışan herkesin bilgi birikimini, deneyimini çocuklara aktarması onları geleceğe hazırlamak için çok önemli bir adım olmaz mı? Şule Aksak Gürbüz’ün Sıfır Yayınları’ndan çıkan Şıp şıpıdık Bir Hikaye kitabı bunun çok güzel bir örneği olmayı başarmış.
Sitede Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2022

Ülke: Türkiye

Türü: Çocuk edebiyatı

Okur Yaşı: 5-7 yaş

Hedef Kitle: 5-7 yaş grubu çocuklar ve ebeveynleri

Sayfa Sayısı: 16 sayfa

İmla: ☺️

Ebat: 22 x 22 cm

Kategoriler:

İnceleme

Uzun yıllardır sigorta sektöründe çalışan Şule Aksak Gürbüz belli ki her gün işten geldiğinde çocuğunun işi hakkında sorduğu soruları sabırla yanıtlamış bir anne. Kim bilir kaç kez onun anlayacağı dille mesleğinin inceliklerini, önemini anlatmış, öğretmiş. Hatta kendi çocuğuna anlatmakla yetinmemiş diğer çocuklar da öğrensin diye 3 kitaptan oluşan Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda serisini yazmış, mesleğini çok seven bir insanın diliyle tekrar baştan anlatmış.

En büyük tutkum insanlara yardım ederek onları mutluluktan havaya uçurmak. Bunun için zor bir meslek seçtim. Sigortacı olmaya karar verdim. – Şıp Şıpıdık Bir Hikâye

Yaşamın her döneminde karşılarına çıkacak risk, güvence, hasar kavramları yaş grubuna uygun bir dille anlatılırken aynı zamanda sıcak mesajlarla da çocukların bu meslek ile ilgili farkındalığı artırılıyor.

Serinin 2 kitabı daha var

Şıp Şıpıdık Bir Hikâye, Hırlı Hırsız Vakası ve Fırlatan Fırtına kitapları sigorta kavramının önemini ve sigortacılık mesleğini sevimli ve meraklı Sigi’nin maceraları ile öğretiyor.

Sema Gürsoy’un resimlediği üç kitap da kendi içinde ayrı bir olay anlatırken yeni karakterlerin katılımıyla zenginleşmiş. Her biri metinle bütünleşen illüstrasyonların sıcaklığını, okurun kitapla interaktif bağ kurmasını sağlayacak boş alanlar bırakılmasını ben çok sevdim.

Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda serisi yazarı Şule Aksak Gürbüz tarafından GETEM’e sesli kitap olarak da bağışlandı. Kendisini bu girişimi için yürekten kutluyorum ve tüm yazarlarımıza örnek olmasını diliyorum.

İyi okumalar herkese.

Diğer kitap incelemelerini okumak için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Şıp Şıpıdık Bir Hikaye – Şule Aksak Gürbüz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products