Kız A – Abigail Dean

Düzenleyen: Aslı Sabuncu

Otuzdan fazla dile çevrilen, dizi hakları satılan ve çok satanlar listesini alt üst eden Kız A, Abigail Dean tarafından kaleme alındı ve Epsilon Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Sitede Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2022
Kategoriler:

İnceleme

“Beni tanımıyorsunuz ama yüzümü görmüşsünüzdür. Önceki fotoğraflarda belimize kadar hatlarımızı minik piksellerle anlaşılmaz hâle getirdiler; saçlarımız bile ifşa edilemeyecek kadar farklıydı. Fakat hikâyenin bıkkınlık vermesi ve bizi koruyanların da usanmasıyla birlikte internetin rutubetli köşelerinde bizi bulmak kolaylaştı.”

« Ben Alexandra Gracie ama beni Kız A olarak bilirler. Kardeşlerimle birlikte Korku Evi’nde büyüdüm. Ve on beş yaşımdayken kaçmayı başardım. Yeni bir hayatın beni beklediğini düşünüyordum. Şimdi ise bir şey beni o eve geri çağırıyor. »

Bir kaçış hikâyesi olarak başlayan roman, okuru tamamen saran psikolojik bir gerilime dönüşüyor. Çocukluğun kanayan yaraları yeniden açılıyor, geçmiş ve şimdi birleşiyor, sadakat ve ihanet sorgulanıyor ve bir ailenin dramı gözler önüne seriliyor.

Kitap için ne dediler ?

 “Şahane” – Paula Hawkins

“Sansasyonel ve sürükleyici.” – Richard Osman

“Yılın en iyi gerilim romanı.” -Independent

“Kışkırtıcı.” – Guardian

Künye

Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Eser Adı : Kız A
Kitabın Orijinal Adı: Girl A
Yazar: Abigail Dean
Çevirmen: Mehmet Gürsel
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu
Tür: Gerilim
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 346
Ebat: 13,50 x 21

Abigail Dean kimdir ?

Abigail Dean, Manchester’da doğdu. Hayfield, Derbyshire’da büyüdü ve üniversite eğitimini Cambridge Üniversitesinde İngiliz edebiyatı üzerine yaptı. İlk romanı Kız A, Ocak 2021’de İngiltere’de yayımlandı ve hemen Sunday Times En çok okunan kitap sınıfına girdi.

Diğer yeni çıkan kitap incelemelerini okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Kız A – Abigail Dean”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir