Bookinton

Yazarların kapılarını ilham perileri çaldı, anahtarlarını da Bookinton’a bıraktı. Her cumartesi günü olduğu gibi bu haftada yeni çıkan kitaplar listemizle karşınızdayız. 9-14 Ocak haftasına ait yeni çıkan kitaplar listemize göz atabilirsiniz.

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu haftada sizler için farklı yayınevi etiketiyle raflardaki yerini almış farklı türdeki yeni çıkan kitapların izini sürdük ve 5 kitaplık bir seçki hazırladık.

Bu haftanın yeni çıkanlarında neler mi var dersiniz; rehber niteliğinde botanik ve eğitim konularında kaleme alınmış 2 kurgu dışı kitap, okurlarını sürreel bir dünyada küçük bir gezintiye çıkararak onlara farklı bir deneyim sunan bir roman, tarihin içinden çıkıp gelmiş hem hikâyesiyle hem de yazarının yaşamıyla kalplere dokunacak bir mektup-roman. Tabii ki minik okurlarımızı da unutmadık; onlar için de hem anlatımı hem de çizimleriyle keyifli vakit geçirebilecekleri masal türünde bir kitap aldık listemize.

Hadi o zaman, bu haftanın yeni çıkanlar listesinde yer alan bu kitaplara bir de birlikte göz atalım…

Büyüyen Neşe – Maria Failla (Pika Yayın)

Bitki bakımıyla ilgilenenlere ve dahası bitki bakımını kendi bakımıyla bir tutanlara, Maria Failla’nın orijinal fikir ve ipuçlarıyla dolu bir hediyesi var. Pika Yayın etiketiyle çıkan Büyüyen Neşe, doğanın içindeki güzellikler vasıtasıyla yaşamına neşe getirmek isteyenler için raflarda okurlarını bekliyor. Büyüyen Neşe’de Failla’nın kalemi bitkilere olan sevgiyi titizlikle ele alırken aynı zamanda Samantha Leung’un  illüstrasyonları da yaşamlara bir renk daha katmak için sayfalarda yerlerini alıyor. Hem bilimsel bir arka planı olan hem de duygusal bir yaklaşımla hayatlara dokunan Büyüyen Neşe, sizleri de çiçeklendirmek için bekliyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

İzlence: Akademik Derse Hazırlık – William Germano, Kit Nicholls (VakıfBank Kültür Yayınları)

Akademik bir ders verecek kadar uzmanlığınız var. Peki, o dersi öğrencilere nasıl anlatacağınıza dair doğru bir planlamanız var mı? İşte, yazı ve edebiyat alanının deneyimli isimlerinden olan William Germano ve Kit Nicholls’un kaleme aldığı İzlence: Akademik Derse Hazırlık kitabı, eğitim alanının gölgede kalmış bu sorusuna ışık tutuyor. VakıfBank Kültür Yayınları etiketiyle okurlarla buluşan kitap, hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin üniversite eğitimine dair farklı bir bakış açısı kazanmalarıyla aralarında kurulan sözleşmenin altına attıkları imzaları hatırlamalarını sağlıyor.  

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Çin’in Tuhaf Canavarları – Yan Ge (Timaş Yayınları)

Çin edebiyatının parlayan isimlerinden olan ödüllü Yan Ge’nin sıra dışı kalemiyle hayat bulan roman türündeki Çin’in Tuhaf Canavarları, okurlarını hayali kent Yongan’da bir gezintiye çıkarmak için Timaş Yayınları etiketiyle raflarda bekliyor. Okur, gerçek canavarların ve insanların bir arada yaşadığı kentte benlik ve ötesindekinin sınırında dolaşırken kendini bir anda varoluşsal sorunlar, kimlik arayışı, yalnızlık ve yabancılaşma gibi temalar çerçevesinde çarpıcı, çok katmanlı ve üstelik duygusal bir insanlık sorgulamasının içinde buluyor. Canavarlar sizleri de bu büyülü gerçeklikle bezeli, hayatın içinden çıkmış deneyime ortak olmanız için davet ediyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Safahat-ı Kalp – Şair Nigâr Hanım (Can Yayınları)

Edebiyatımızın ilk mektup-roman örneklerinden olan Safahat-ı Kalp, Can Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşuyor. 121 yıl aradan sonra hem orijinal hem de sadeleştirilmiş metnin bir arada bulunduğu haliyle yayımlanan Safahat-ı Kalp, okurlarına ilk kadın şairlerimizden olan Şair Nigâr Hanım’ın eşsiz kalemiyle samimi bir okuma sunuyor. Aşk, arzu, sevgi ve dostluğun sorgulandığı hikâyenin çerçevesindeki Safahat-ı Kalp, tarihin içinden dokunaklı bir seslenişle okurlarını uzun bir aradan sonra bir kez daha çağırıyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Mutluluk Bir Kıvılcım – Judith Malika Liberman (Redhouse Kidz)

Çocukluğunun büyük bir kısmı masallar içinde geçerse büyüdüğünde iyi bir masal anlatıcısı olman kaçınılmaz mı olur? Peki, sizler de çocukluğu masallar ve hayallerle geçmiş Judith Malika Liberman’ın anlatımı ve Zeynep Özatalay’ın çizimleri eşliğinde bir masala ortak olmak istemez misiniz? Cevabınız evetse, Redhouse Kidz etiketiyle çıkan, Şarkılı Masallar serisinin dördüncü kitabı Mutluluk Bir Kıvılcım’ın Feride Teyzesi, hem 4 yaş ve üzeri çocuklarınızı hem de sizleri, kara bulutların bir kıvılcımla nasıl mutluluğa dönüşebildiğini fısıldamak için evinin önünde sizleri bekliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.