Bookinton

Bu soğuk kış günlerinde sıcak içeceklerinizi yudumlarken hangi tür kitapların size eşlik etmesini istersiniz? İşte, Bookinton olarak bu sorunuza cevap niteliğinde hazırladığımız 30 Ocak – 4 Şubat haftasına ait yeni çıkan kitaplar listesi…

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu hafta da sizler için farklı yayınevi etiketleriyle raflardaki yerlerini almış değişik türdeki yeni çıkan 5 kitapla karşınızdayız. 

Listemizde bu hafta edebiyat ve kitapla örülmüş bir hayatın sınırlarında dolaştıran anı türündeki  kitabın yanı sıra kendi alanlarında uzmanlaşmış kişiler tarafından kaleme alınmış 3 farklı konuda kurgu dışı kitap; birikim yapmakta sık tercih edilen bireysel emeklilik sistemi hakkındaki soruları aydınlatan bir kitap, hayatımızın önemli bir parçası olan internete dair soru cevap tarzında bir kültürel çalışma ve özel sağlık sisteminin güncel konularına ışık tutan yol gösterici bir eser yer alıyor. Ayrıca çocuk okurlarımızı da unutmayarak onlar için, renkli çizimlerin eşlik ettiği 28 olağanüstü gerçek hayat hikâyesinin anlatıldığı bir kitap ekledik listemize.

Hadi o zaman, sıcak içeceklerinizi hazırlayın ve sizler için derlediğimiz bu haftanın yeni çıkan kitaplar listesine bir de birlikte göz atalım…

Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor – Semih Gümüş (Can Yayınları)

Kitaplarla ve edebiyatla dolu dolu geçen 40 yılı aşkın bir meslek hayatı… Yazmaya dair yol gösterici kitapları ve eleştiri yazılarıyla ülkemizde edebiyata büyük katkılar sunan Semih Gümüş, bu sefer okurlarını kendi anılarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Can Yayınları etiketiyle çıkan Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor, ilk gençlik yıllarından başlayan anılarıyla okurlarını edebiyat ve yayıncılık sektörüne doğru kapsamlı bir yolculuğa çıkartıyor. Sizde dönemeçlerle, yol ayrımlarıyla, arkadaşlıklarla, iş ilişkileriyle ve daha nice yaşanmışlıklarla şekillenen yazarlık serüvenine ortak olup edebiyat tarihine bir bakış atmak istemez misiniz?

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

BES 101 – Fatih İlker Yiğit (Scala Yayıncılık)

Tasarruf ve birikim yapmak isteyen milyonlarca vatandaşımız, 2003 yılından beri, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) bir parçası haline geliyor. Peki, bu sistemin içine girmiş olan  katılımcılar veya girmek isteyenler bu sistem hakkında yeterli bilgiye sahip mi? İşte, finans sektörünün içinde olan Fatih İlker Yiğit hem sistemin içindekilerin hem de sisteme girmek isteyenlerin sorularına bir kaynak oluşturacak olan BES 101- BES Sistemi ve Emeklilik Yatırım Fonları’nı kaleme alıyor. Scala Yayıncılık etiketiyle çıkan kitap yalın, akıcı ve detaylı anlatımıyla  herkese hitap ederken finansal okuryazarlığın gelişimine de önemli bir katkı sağlıyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

İnternet Diktatörlüğü – Çağdaş Gökbel (Doruk Yayınları)

İnternet kesilir ve hayat durur… İnternet, tüm insanlığın hayatının her alanına etki ediyor ve küresel krizlerle de o etki kar topu gibi büyüyor. Peki, bu etki pozitif yönde mi oluyor yoksa negatif yönde mi? Önce işleri kolaylaştıran büyük bir yenilik olarak görülen internet artık hayatları ele geçiren tek hükümdar olarak mı görülüyor? Gazeteci Çağdaş Gökbel bu soruların cevaplarını alanında uzman kişilerle birlikte arıyor ve ortaya soru cevap şeklinde bir İnternet Diktatörlüğü çıkıyor. Doruk Yayınları’ndan çıkan kitap, internetin hâkimiyeti hakkında bir okuma yapmak isteyen herkesi bekliyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi – Tuncer Kelleci (Hürriyet Kitap)

Sağlık sektöründe uzun yıllara dayanan bir kariyere sahip olan Tuncer Kelleci, bilgi ve deneyimlerini aktardığı rehber niteliğindeki Özel Hastane Girişimciliği ve Kalite Yönetimi kitabıyla sektörüne önemli bir katkıda bulunuyor. Kelleci, okurlarına özel hastane yönetimi hakkında detaylı bir anlatım sunarken özel hastane kurmanın ipuçlarını da vermeyi ihmal etmiyor. Hürriyet Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan kitap, her bir hasta girişinin hastane için yürütülmesi gereken hassas bir süreç olma gerçeğinin altını çizerken sektörün geleceğini  şekillendirecek adımlar hakkındaki yaklaşımlarıyla da dikkat çekiyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Sıra Sende – Amanda Li (Kronik Kitap)

28 cesur çocuk ve onların ilham kaynağı olan hayat hikâyeleri… Sıra Sende: Sıradan Çocukların Sıradışı Hikâyeleri, 9 yaş ve üzeri çocuk okurlara pes etmeden zorluklarla mücadele etmeyi gerçek hayat hikâyeleri üzerinden anlatıyor.  Çocuklar Amanda Li’nin kaleminden bu engebeli hayat yolculuklarını okurken hak ve özgürlük, erdem, duygu, bilim ve teknoloji, birey ve toplum, sanat ve vatandaşlık gibi birçok konu hakkında da fikir sahibi oluyor. Blue Peter Kitap Ödüllü kitap, Kronik Kitap etiketiyle kendi hikayesini yazacak cesur çocuklara ilham olmak için raflarda bekliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.