Yağmur Çiseliyor

Yazan: Osman Balcıgil

Düzenleyen: Yasemin Kaya

Osman Balcıgil’in 1970’lerin sonları ve 1980’lerin başlarına odaklanarak Türkiye’nin çalkantılı dönemini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serdiği  Yağmur Çiseliyor romanı Destek Yayınları’ndan çıktı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 7 Haziran 2024

Türü: Roman

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 400

Ebat: 20 * 14

İnceleme

Osman Balcıgil’in 1970’lerin sonları ve 1980’lerin başlarına odaklanarak Türkiye’nin çalkantılı dönemini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serdiği  Yağmur Çiseliyor romanı Destek Yayınları’ndan çıktı.

Osman Balcıgil’in Yağmur Çiseliyor romanı, dönemin sosyo-politik yapısını, casusluk ve aşk hikayeleri ile harmanlayarak okuyucularına sürükleyici bir okuma deneyimi sunuyor. Tarihsel gerçeklere tam bağlılıkla yazıldığı belirtilen bu eser, sadece bir casusluk hikayesi değil Türkiye’nin karanlık ve çalkantılı dönemine ışık tutuyor.

Kitap, Türkiye’nin en karmaşık ve kanlı dönemlerinden birini anlatırken, Beyaz Saray’ın “Durum Odası”ndan Türk Genelkurmayı’nın derinliklerine kadar geniş bir perspektif sunuyor. Balcıgil, ABD ve Türkiye arasındaki siyasi manevraları, dönemin sosyo-politik dinamiklerini ve halkın bu dinamikler üzerindeki etkilerini ustalıkla kaleme almış.

Arka Kapaktan

Sokaklarda oluk oluk kan akıyor. Memleket orta yerinden ikiye ayrılmış gibi. Üniversiteler, fabrikalar fokur fokur kaynıyor. Parlamento çökmüş durumda. İnsanların göğsüne adeta fil oturmuş, herkeste ağır bir sıkıntı…

Belli ki kötü şeyler olacak. Generallerin üniformaları ütülenmiş, askerlerin postalları parlatılmış. Türkiye uçurumun kenarında…

Bütün bunlar olurken yaşanan nefes nefese bir casusluk ve aşk hikâyesi.

Bazı planlar bozulacak, kartlar yeniden dağılacak.

CIA’in en iyi yetişmiş ajanı Peck’in Türkiye kırsalında işi ne?

Metin ve Ceren, Türk kontrgerillasının tezgâhladığı iç savaşın ortasında ne arıyor?

Dışişleri Güvenlik ve İstihbarat Dairesi ajanı Nezihe Hanım devrimcilerin kurduğu barikatlara can havliyle neden atlıyor?

Türkiye’de gerçekleşecek darbe için ABD başkanı neden bu kadar çok çaba gösteriyor?

Sünnileri Alevilerin üzerine saldırtmaya, Beyaz Saray’ın hangi odasında karar veriliyor?

Hangi dünyaca ünlü CIA ajanları Türkiye’yi köşeye sıkıştırmanın peşinde?

O tarihten itibaren, Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Elinizden düşürmeyecek, soluk soluğa okuyacaksınız. Öğrenecekleriniz, tarihi yeniden değerlendirmenize yol açacak.

Osman Balcıgil Kimdir?

1955’te İstanbul’da doğdu. Ekonomi eğitimi gördü. Ulusal dergi, gazete ve televizyonların haber bölümlerinde muhabir, editör, yönetici olarak otuz yıla yakın çalıştı. Pek çok ödül aldı. Latin Amerika’da yaptığı çalışmayla, 1988 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın Gazetecisi” seçildi. Sürekli Basın Kartı sahibi.

Künye

Yayınevi: Destek Yayınları

Kitap Adı: Yağmur Çiseliyor

Yazar: Osman Balcıgil

Türü: Edebiyat / Roman

Basım Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 400

Ebat: 20×14 cm

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yağmur Çiseliyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir