Bookinton

İçinizdeki yazma tutkusu, kaleminizden süzülenleri karşınızda görme arzunuzla yarışıyorsa tam size göre bir haberimiz var. Mesai bitse de eve gidip yarım kalan dizimi bitirsem diyenlerden misiniz yoksa merakına karşı koyamayıp bütün sezonu bir geceye sığdırmaya çalışanlardan mı? Ekranlarımızın vazgeçilmezi Netflix, dizi uyarlama eğitimleri ile size hayallerinizi gerçekleştirme şansı sunuyor. 

Setenay Vurdem

Netflix dizi uyarlama eğitimine nasıl başvurabilirim? 

27 Mart – 12 Nisan 2023 tarihleri arasında başvuru kabul etmeye başlayacak olan Netflix Adaptation Lab, yazar ve yapımcıları heyecanlandıracak bir atölye ile karşımıza çıkıyor. Netflix dizi uyarlama eğitimiyle birçok yazarın senaryo yazımı ve farklı türden eserleri sahneye uyarlaması konusunda nitelikli bir eğitim ve mentorluk programı sunuyor. Arkanıza yaslanın ve bunu dizi olarak izlemek ne harika olurdu dediğiniz farklı türlerdeki eserleri düşünün. Netflix dizi uyarlama eğitimiyle yapımcı ve yazarların uyarlama yapma konusunda niteliklerini arttırmayı ve ülkemizde uluslararası standartlarda kaliteli yapımlar ortaya çıkarmayı amaçlıyorlar. 

İki farklı kategoride başvuru kabul eden eden Netflix Adaptation Lab, hem tercübe kazanıp bu alanda ilerlemek isteyen bağımsız yazarlar hem de “Biz bunu düşünmüştük!” diyen mevcut üzerinde çalıştığı bir uyarlama projesi olan yaratıcı ekiplere başvuru fırsatı tanıyor. 

Sonuçlar ne zaman açıklanacak? 

Netflix dizi uyarlama eğitimi başvurularının sonuçları 15 Mayıs 2023 haftası açıklanacak. Netflix Türkiye’nin bu eğitimi Impact Hub İstanbul ve Tatino Films iş birliğiyle karşımıza çıkıyor. Dizi uyarlama sanatının ince işçiliğini öğrenip sektörün usta isimlerinden mentorluk alma şansı sunan Netflix Adaptation Lab’da global uyarlama tekniklerini öğrenirken karşınıza çıkan bir eserin uyarlama olabilmesi için nelere sahip olması gerektiğine kadar birçok alana hâkim olacaksınız. 

Aklınıza takılan diğer soruların cevapları ve başvurunuzu yapmak için Impact Hub İstanbul web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Dört ay süren ve sizi dünya standartlarında bir ürün ortaya koymak için yetiştirmeyi amaçlayan Netflix Adaptation Lab, Netflix dizi uyarlama eğitimini tamamlamanızın ardından projenizi Netflix yöneticilerine sunma imkânı veriyor. Yemeklerimize ve arkadaş sohbetlerimize eşlik eden sıradaki Netflix uyarlaması sizinki olabilir, ne dersiniz? 

Nedir bu dizi uyarlama merakı, nasıl oluyor merak ediyor ve bunu deneyimleyen birinin kelimelerinden okumak istiyorsanız, Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Behzat Ç., Siyah İnci, Uyanış Büyük Selçuklu, Acemi Anneler ve Akrep isimli dizilerin senaryo ekibinde çalışan Faruk Emre Özünlü’nün Bookinton’a verdiği röportaja buradan ulaşabilirsiniz. 

Diğer haberleri okumak için tıklayın.

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.