2009 yılında Dr. Umut Kısa tarafından kuruldu. Psikoloji, gelişim, yönetim ve felsefe gibi disiplinlerde eserler yayınlayan yayınevinin en büyük amaçlarından biri Türkiye’de bulunan bilgi açığını çeviri kitaplarla ve katma değer yaratan alanlara olan yönelimle kapatmak, bilgiyi dünyanın dört bir köşesinden toplayarak ülkemize getirmek ve toplumsal gelişime destek olmak.

Öğrenme güçlüğü başta olmak üzere çocukların eğitiminin en önemli gelişim alanlarından biri olduğuna inanan Sola Unitas Yayınları, Sola Kidz markasını oluşturdu. Portföylerinde Türkiye’de henüz popüler olmayan Duyu Bütünleme, Disgrafi, DEHB gibi alanları geliştirmek için yapılan eserleri yayınlarken çocukların dijital yetkinliklerini, iletişimlerini ve duygusal zekalarını geliştirecek yayınları da unutmadı. Sola Unitas yayın grubunun bir diğer parçası olan Sander Yayınları ise felsefe, edebiyat ve düşünce alanlarında önemli eserleri portföyünde bulunduruyor.

Öncelikli değerlerini, farklılıkları kutlamak, dezavantajlı grupları desteklemek, şefkat, katma değer ve edebi estetik olarak tanımlıyor.

kitap.solaunitas.com