Pedagoji Yayınları 2014’te editör ve çevirmen Serbun Behçet tarafından kuruldu. Eğitimin temel hedefinin öğrencinin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirerek üretken bir birey yetiştirmek olduğu düşüncesinden hareket eden yayınevi, ağırlığı eğitime yönelik alternatif ve eleştirel bakış açılarına sahip kitaplara verdi. Bu bağlamda yayınevinin kitap listesinde ev okulu, eleştirel pedagoji, okulsuz toplum görüşlerini yansıtan kitaplar yer alıyor. Pedagoji Yayınları kendisini tek bir ideolojik kutupla sınırlamıyor ve eğitim alanında hem liberal düşünürlerin hem sol-anarşist düşünürlerin eserlerine yer veriyor.

Sınıf yönetimi alanının en önemli isimlerinden Harry ve Rosemary T. Wong, okul dışı eğitimin önemli isimlerinden John Taylor Gatto ve Connor Boyack, eleştirel pedagoji alanının önemli isimleri Michael W. Apple ve Ira Shor, hikâyesi filme de konu olmuş Erin Gruwell yayınevinin okurla buluşturduğu yazarlar arasında yer alıyor.

2022 ve 2023’te Pedagoji’den Eğitim Bilimleri, Başka Pedagoji, Felsefe ve Pedagoji ve Eğitim İncelemeleri dizilerine yönelik kitaplar göreceğiz. Bu arada psikolojinin kurucu isimlerinden Henri Wallon da Pedagoji imzasıyla ilk kez Türkçeye kazandırılacak.