Mesafe – Taylor Adams

Yayınevi:

Düzenleyen: Özlem Gökbel

Gerilim türünü eserlerinde ustaca işleyen, çok satanlar listesine giren kitapları beyaz perdeye de uyarlanan Taylor Adams’ın Mesafe adlı yeni romanı Pena Yayınları etiketi ile okurlarla buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2022
Kategoriler:

İnceleme

“Kalbinizi durduracak kadar yoğun, bir solukta okuyacağınız kadar muhteşem bir gerilim romanı.” – Chris Child

Yönetmen ve yazar Taylor Adams, filme de çekilen gerilim türündeki Çıkış Yok romanının elde ettiği başarının ardından şimdi de çevirisini Uğur Mehter’in yaptığı yeni eseri Mesafe ile ses getiriyor.

Adams, yeni bir sayfa açmaya karar verip tüm geçmişlerini arkalarında bırakarak yola koyulan James ve Elle Eversman çiftinin Mojave Çölü’nde beklenmedik bir şekilde araçlarının bozulmasıyla başlayan hikâyeyi etkileyici bir dille gerilim severlere aktarıyor. Genç çift; hiçbir korunaklı alanı olmayan ve telefon sinyalinin çekmediği ıssız bir arazide, üstelik suya muhtaç hâlde mahsur kalmalarının ardından keskin bir nişancının ortaya çıkmasıyla bu gizemli kişinin hedef tahtası hâline geliyor.

Çölün ortasında geçen bu heyecanlı gerilim romanı; yer yer karanlık bazense adrenalin dolu bir durumun içinde kalan ana karakterlerin, yaşanan olaylar silsilesinin ardından girdikleri tehlikeli girdaptan kurtulma çabaları okuyucuya sürükleyici bir okuma deneyimi yaşatıyor. Eversman çiftinin ne kaçacak yerleri ne de onlara yardım ede­cek birileri vardır. Böylesi bir durumda hayatta kalmaları mümkün olabilir mi?

Mesafe romanı için ne dediler?

“Etkileyici diyalogları ve kendinizi gerçekten çölde hissetmenizi sağlayan atmosferiyle sürükleyici bir roman… Elimden bırakamadım.” – Beth Boyd

 “Kötü adamı gibi durdurulamaz ve zeki, kahramanları kadar insani ve merak uyandırıcı, ustaca yazılmış bir gerilim. Sürükleyici.” – T.J. Brearton

“Okuduğum en sürükleyici gerilim romanıydı. Taylor Adams’ın diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.” – Kyle Sherrod

Taylor Adams kimdir?

2008 yılında, yönetmenliğini yaptığı çok beğenilen And I Feel Fine adlı kısa filmle prestijli Edmund G. Yarwood Ödülü’ne hak kazandı. Doğu Washington Üniversitesi’nden mezun oldu. Yönetmenlik çalışması Seattle Gerçek Bağımsız Film Festivali’nde gösterildi ve yazıları KAYU-TV’nin Fox Life Blog’unda yer aldı. Adams, Washington eyaletinde yaşıyor. Yazarın çok satanlar arasına giren romanı Çıkış Yok, Pena Yayınları tarafından yayımlandı.

 KÜNYE
Yayınevi: Pena Yayınları
Yazar: Taylor Adams
Orijinal adı: Eyeshot
İngilizce aslından çeviren: Uğur Mehter
Dizi: Dünya Edebiyatı
Tür: Roman (Gerilim)
Sayfa sayısı: 328
Ebat: 13,5*21 cm
Basım tarihi: Nisan 2022

Diğer Yeni Çıkan kitapları incelemek için tıklayın. 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Mesafe – Taylor Adams”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir