Bookinton

Bir cumartesi klasiği olarak her hafta hazırladığımız yeni çıkan kitaplar listesine bu hafta da birbirinden farklı 5 kitap ekledik. İşte, 22 – 27 Mayıs haftasının yeni çıkan kitapları…

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu hafta da her biri farklı yayınevi etiketi taşıyan farklı türdeki 5 yeni çıkan kitapla karşınızdayız.

Listemizde bu hafta; okuru günümüzden yüzlerce yıl sonrasına götürerek sürükleyici bir kurgu sunan bir roman ile çarpıcı hayatları bir araya getiren bir  hikâye  kitabının yanı sıra farklı alanlarda yazılmış 2 kurgu dışı kitap; yaşam ve ölüm üzerine ahlaki sorunlara tartışma zemini oluşturan bir felsefe kitabı ve reklam sektörüne dair deneyimlere dayalı kapsayıcı bir iş kitabı yer alıyor. Ayrıca 8-12 yaş okurlarına yönelik macera dolu bir çizgi roman da ekledik listemize. 

Hadi o zaman, sizler için derlediğimiz bu haftanın yeni çıkan kitaplar listesine bir de birlikte göz atalım…

Yarın Yok – Ayşe Kulin (Everest Yayınları)

Günümüzden yüzlerce yıl sonrası… Bütün doğal kaynaklar tükenmiş, büyük bir felaket yaşanmış, hayatta kalan bir avuç insanla yeni bir düzen kurulmuşken yeni bir tehlikeyle yine karşı karşıya kalınmış… Sürükleyici bir roman okumak isteyen herkesi, çağdaş Türk edebiyatının önemli kalemlerinden Ayşe Kulin son romanı Yarın Yok ile bekliyor. Everest Yayınları’ndan çıkan kitap, farkındalık kazandıran anlatısıyla bugünün gerçeklerinden yola çıkarak okurları yüzyıllar sonrasına götürüyor. Aşkın, dayanışmanın ve cesur kadınların etrafında şekillenen bu mücadeleye ortak olmak için kahvelerinizi hazırlayın ve korkutucu gibi görünse de geleceğe dair yapılması gerekenlerin altını çizen bir kurguya dalmaya hazır olun.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Dağlar Taşlar Tanığımdır – Sevim Çiçek (Notos Kitap)

Hikâye okumayı sevenlerden misiniz? Peki, ilk hikâye kitabını çıkartmış bir yazarın heyecanına ortak olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse mansiyon ödüllü Sevim Çiçek’in özgün diliyle  birbirinden farklı hikâyeleri kaleme aldığı Dağlar Taşlar Tanığımdır kitabı siz hikâye severleri bekliyor. Geleneklerin, yoksunlukların ve şiddetin egemen olduğu bir coğrafyanın sesine kulak vererek orada yaşayan insanların girdiği çıkmazlara, mücadelelere, isyanlara ve çözüm arayışlarına yakından tanıklık etmek için sayfaları çevirmeye başlayın. Notos Kitap etiketiyle çıkan kitap sizleri, birbirinden çarpıcı hikâyelerle farklı hayatlara doğru yer yer rahatsız edici yer yer tanıdık bir yolculuğa çıkaracak. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Ölüme Sebep Olma ve Hayat Kurtarma – Jonathan Glover (Akademim Yayıncılık)

Uygulamalı etik, ahlaki psikoloji ve biyoetik alanlarına yaptığı önemli katkılarla tanınan İngiliz filozof Jonathan Glover, felsefe alanına ilgi duyan okurlara sesleniyor. Kürtaj, savaş, intihar, ötenazi, idam cezası gibi ölüme sebep olan eylemleri tartışırken yaşam hakkı ve ahlaki değerleri inceliyor. Felsefi teknik ayrıntılardan olabildiğince kaçınarak sade ve anlaşılır bir dille kaleme alınan Ölüme Sebep Olma ve Hayat Kurtarma, Akademim Yayıncılık etiketiyle yaşam ve ölüm sarmalındaki konuları ahlaki ve etik sorularla incelemek isteyenleri bekliyor. Siz de birçok görüş ışığında değerlendirilmiş ölüm kalım meselelerine dair kapsayıcı bir okuma yapmak istiyorsanız tam da aradığınızı buldunuz diyebiliriz. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Kalpten Kalbe Reklam – Haluk Sicimoğlu (Elma Yayınevi)

Tüketim çağının belki de kilit sorularından biri olan “Her şey pazarlanabilir mi?” sorusuna siz de cevaplar arıyorsanız hem güldüren hem de düşündüren Kalpten Kalbe Reklam tam da sizin aradığınız kitap olabilir. Her şeyin pazarlanabilir oluşunu okul yıllarında büyük bir hayal kırıklığıyla öğrenen Haluk Sicimoğlu, iş yaşamına dair tecrübelerini ve öğrendiklerini eğlenceli bir dille okurlarına anlatıyor. Elma Yayınevi etiketiyle okurlarıyla buluşan Kalpten Kalbe Reklam, birçok markanın arkasındaki hikâyeleri öğrenme imkânı sunarken reklam sektörüne dair de kapsamlı bir göz atma deneyimi sunuyor. Üstelik Ergün Gündüz’ün çizimleriyle birlikte bu deneyim daha da keyifli hale geliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Swamp Kid’in Gizli Defteri – Kirk Scroggs (Dinozor Genç)

Ayrıntı Yayınları çatısı altında olan Dinozor Genç’ten çizgi roman severlere güzel bir haber var. Sevilen yazar ve çizer Kirk Scroggs’un çizip hikâyeleştirdiği yarı insan yarı bitki bir ortaokul öğrencisi olan Russell Weinwright 8-12 yaş aralığındaki çocukları bekliyor. Weinwright’ın arkadaşları Charlotte ve Preston ile yaşadığı maceraları konu alan Swamp Kid’in Gizli Defteri çocuklara kendi hikâyelerini yazma veya çizme cesareti veriyor, olduğumuz kişiye odaklanmak, onu sevmek ve ona inanmak konusunda verdiği önemli alt metinlerin yanı sıra. Siz de kendinizi keşfetme konusunda bir ilham arıyorsanız Weinwright sizlere bu konuda yardım edebilir.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.