Bookinton

Yeni çıkanlar arasında yolunuzu bulmak için gökyüzüne merdiven dayamanıza gerek kalmadı. Bookinton olarak her cumartesi olduğu gibibu hafta da kutup yıldızını sizin için biz gökyüzünden indirdik. İşte, 20 – 25 Mart haftasına ait yeni çıkan kitaplar listesi…

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu hafta da her biri farklı yayınevi etiketi taşıyan farklı türdeki 5 yeni çıkan kitapla karşınızdayız. 

Listemizde bu hafta; 12 bilim kadınının hayat hikâyelerini konu alan ilham verici bir kitabın yanı sıra kendi alanlarında uzmanlaşmış kişiler tarafından kaleme alınmış 3 farklı kurgu dışı kitap; işleri yetiştirmek konusunda pratik bilgiler sunan bir iş kitabı, kişilere liderlik konusunda rehberlik yapan kurgu dışı bir kitap ve kadın erkek ilişkisine dair merak edilen sorulara yanıt niteliğinde bir kişisel gelişim kitabı yer alıyor. Ayrıca 8-12 yaş aralığındaki çocuk okurlarımızı da unutmayarak onları macera dolu bir bisiklet yolculuğuna çıkartan bir roman ekledik listemize.

Hadi o zaman, sizler için derlediğimiz bu haftanın yeni çıkan kitaplar listesine bir de birlikte göz atalım…

Kadınlar Cumhuriyeti – Özlem Özdemir (Doğan Kitap)

Cumhuriyet’in 100. yılında bir kadın yazardan bilimin öncü kadınlarının hayat hikâyelerine bir bakış… Doğan Kitap’tan çıkan kitap, gazeteci yazar Özlem Özdemir’in kaleminden Tükiye Cumhuriyeti’inin ilklerine imza atmış 12 bilim kadınının birbirinden farklı ve kuşaklara ilham olan yaşam öykülerini anlatıyor. Özdemir, Kadınlar Cumhuriyeti – Bilimin Öncü Kadınları adlı kitabını, geleceğin kadınlarına umut ve ilham vermesini dileyerek “kendinden sonra gelenlere yol açan tüm kadınlara” armağan ediyor. Cumhuriyet’in kurulmasıyla kazandıkları haklarla sizlere laboratuvarlardan, akademi kürsülerinden sesleniyorlar. Bilimin ışığının aydınlattığı yoldan ayrılmadan yürüyen 12 Türk kadınının zorlu ve mücadele dolu hayatları, cumhuriyeti gerçek anlamıyla kavramak ve onlar gibi kendi yollarında bilimin ışığında yürümek isteyen herkesin baş ucu kitabı olmak için raflarda bekliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

20 Dakikada İşleri Yetiştirmek – Harvard Business Review (Optimist Kitap)

Harvard Business Review tarafından hazırlanan 20 Dakika Serisi, yönetici ve yönetici adaylarına sunduğu pratik ve uygulanabilir yönetim bilgilerinden oluşan kitaplarla onların hem hızla yeni bilgiler kazanıp kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor hem de mevcut bilgilerini tazelemelerine fırsat sunuyor. İşte, Optimist Kitap’tan çıkan 20 Dakikada Serisi’nde bu sefer ziller, işleri yetiştirmek konusunda çalıyor. Odaklanmakta güçlük çekiyorsanız, programınızdaki öncelikleri belirleyemiyorsanız veya dikkatinizi dağıtan şeylerden kaçınamıyorsanız 20 Dakikada İşleri Yetiştirmek tam da size göre… Sunduğu bilgilerle size hem hedeflerinizin önündeki iş yığınını aşmanız konusunda yol gösterecek hem de alışkanlıklarınızı değiştirerek uzun vadede verimliliğinizi arttıracak. Başarının anahtarını bulmaya çok yaklaştınız!

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Liderlik Becerilerinizi Geliştirin – John Eric Adair (Nova Kitap)

“Lider kime denir?” veya “Nasıl iyi bir lider olunur?” sorularının cevaplarını dünyanın ilk liderlik çalışmaları profesörü John Eric Adair’den almaya hazır mısınız? Nova Kitap’tan çıkan Liderlik Becerilerinizi Geliştirin, liderlik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ipuçları sunuyor. Pratik alıştırmalar ve etkili şablonlarla, iyi bir lider olmanın sırlarını sizinle paylaşıyor. Liderliğin sadece yönetimle ilgili olmadığını birçok farklı özelliğin birleşmesiyle ortaya çıktığını savunan Adair, kişilere bireysel liderlik özelliklerini tanıma ve geliştirme yolunda önderlik ediyor. Siz de kendi özelliklerinizi keşfetmek ve onları iyi bir lider olmak için geliştirmek istiyorsanız başvuracağınız kitap işte burada…

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Kadınlar, Erkekler, Cinslikler ve Cinsellikler – Sinan Canan (Tuti Kitap)

Kadın erkek ilişkilerine dair sizin de sormak isteyip de soramadığınız sorular var mı? Eğer cevabınız evetse, size güzel bir haberimiz var. Sinan Canan’ın AçıkBeyin adlı Youtube kanalındaki Soruyorum bölümüne gelen sorulardan yola çıkılarak hazırlanan kitap, akıllardaki soru işaretlerini aydınlatmak için raflardaki yerini aldı. Tuti Kitap etiketli Kadınlar, Erkekler, Cinslikler ve Cinsellikler, serinin ilk kitabı olarak okurlarına bir yandan merak ettikleri konular hakkında bilimsel yanıtlar veriyor bir yandan da devam kitaplarını beklemenin heyecanını canlı tutuyor. Sizce de sorularınıza yanıt bulmanın zamanı gelmedi mi?

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Bas Pedala Luna – Hacer Kılcıoğlu (Günışığı Kitaplığı)

Pedalları çevirmeye hazır mısınız? Ödüllü yazar Hacer Kılcıoğlu’ndan 8-12 yaş arasına macera ve neşe dolu bir roman. Bas Pedala Luna, farklı kültürlere, iletişime, ön yargılara, yardımlaşmaya ve birçok konuya dair düşündürücü bir okuma sunuyor. Kitap, Günışığı Kitaplığı etiketiyle raflarda keşif meraklılarını bekliyor. Luna’nın, kaybolmayı göze alıp tutkusunun peşinden gidecek kadar cesaretli olan siz sevgili okurlarına, anlatacak çok fazla şeyi var. Balkanlar’a uzanan bu maceradan edindiği deneyimleri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyor. Siz de kendi maceralarınızı anlatmak için sabırsızlanıyor, tutkunuzun peşinden gitmek için gerekli ilhamı ve desteği arıyorsanız yeni arkadaşınız Luna sizleri bekliyor. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.