Bookinton

Bu hafta minik okurlarımıza güzel bir sürprizimiz var! Bookinton ailesinin her cumartesi günü hazırladığı yeni çıkan kitaplar listesini çocuk okurlarımıza ayırdık ve onlar için 5 farklı kitap listeledik. İşte, 15 – 20 Mayıs haftasına ait yeni çıkan kitaplar listesi…

Begüm Saracel

Bookinton editörleri olarak bu hafta çocuk okurlarımıza özel bir liste hazırladık ve farklı yaş gruplarına özel, farklı yayınevi etiketi taşıyan 5 yeni çıkan kitap listeledik.

Listemizde bu hafta; yeni bir arkadaşlığın kapısını aralayan bir kurgu kitabı, sihirli diyarlara doğru açılan sıcacık bir hikâye, çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine yönelik bir aktivite kitabı, hayvanat bahçesinde geçen eğlenceli bir resimli hikâye ve çocukluk anılarından esinlenerek kaleme alınmış bir çocuk kitabı yer alıyor.

Hadi o zaman, sizler için derlediğimiz bu haftanın yeni çıkan kitaplar listesine bir de birlikte göz atalım…

Arkadaşlık Beklemez – Lucile de Pesloüan (Kırmızı Kedi Çocuk)

Yeni bir arkadaşlığın kapısı aralanıyor… Zor zamanınızda sığınacağınız mutlu zamanlarınızda da o anınızı paylaşabileceğiniz güçlü bir bağ; bir insanla, bir kitapla, bir hayvanla… İşte, Kırmızı Kedi Çocuk, size hem eğlenceli hem de hayatın içindeki birçok önemli konuya değinen Arkadaşlık Beklemez’i sunuyor.  Lucile de Pesloüan’ın kaleme aldığı Arkadaşlık Beklemez, kitap kurdu bir çocuğun hikâyesini anlatırken hayvan ve kitap sevgisine, hak ve özgürlüklere, paylaşmaya, akran iletişimine, dostluğa, yalnızlığa dair farklı temalar etrafında şekilleniyor. Sade ve akıcı anlatımıyla çocuk okurların hayatına ufak bir dokunuş yaparken yetişkin okurlara da hayatın akışında es geçtikleri şeyleri hatırlatmak için bekliyor.

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Zeynep’in Hikâyeleri – Devon Holzwarth (Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Okul öncesi çocuk okurları hatta yetişkin okurları bile her gece sihirli diyarlara doğru bir gezintiye çıkarmaya aday olan bir kitap; Zeynep’in Hikâyeleri. Ödüllü illüstratör ve yazar olan Devon Holzwarth tarafından kaleme alınan kitabın her bir sayfası ayrı bir hikâyeye her hikâyesi de ayrı bir maceraya açılıyor. Siz de uyku öncesi çocuklarınızla güzel bir okuma yapmak için bolca merak ve hayal gücüyle harmanlanmış bir kitap arıyorsanız Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Zeynep’in Hikâyeleri, sizleri sayfalarını çevirmeniz için bekliyor. Kendinizi bir anda farklı diyarlarda bulabilirsiniz dikkat edin, uykunuz kaçmasın…

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri – Natasha Daniels (Buzdağı Yayınevi)

7-12 yaş aralığındaki okurları Buzdağı Yayınevi’nden çıkan, canlı illüstrasyonlarla egzersizleri birleştiren, eğlendirirken öğreten interaktif bir kitap bekliyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir kaygı ve OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) terapisti olarak çalışan Natasha Daniels imzalı Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri, sosyal becerilere dair bir kaynak niteliği taşıyor. Gerçek senaryolarla çocuklara günümüz konuları hakkında fikirler verirken oyunlar, boşluk doldurmalar ve diğer egzersizlerle de çocuklara günlük sosyal durumlarla nasıl başa çıkabileceklerini öğretiyor. Siz de çocuklarınızla vakit geçirirken onların sosyal becerilerine katkı sunmak isterseniz Çocuklar için Sosyal Beceri Aktiviteleri tam da sizin aradığınız kitap olabilir. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Hayvanat Bahçesinde Yeni Yavrular – Sophie Schoenwald (Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Okul öncesi çocuklara resimli bir öykü kitabı haberi Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan geliyor. Günter Jakobs’un desenleriyle ve Sophie Schoenwald’ın kelimeleriyle hayat bulan Hayvanat Bahçesinde Yeni Yavrular, baharın gelmesiyle birlikte uyanan doğada hayvanların da kış uykusundan uyanmaya, yeni yavruların ise dünyaya gözlerini açmaya başladığı hayvanat bahçesinde sizleri renkli ve komik bir hikâyeye davet ediyor. Yavru penguenler, yavru bir kirpi, bukalemun ve daha başka yeni yavrular… Kirpi Nane ve hayvanat bahçesi müdürünün çözüm bulması gereken çok konu var. Siz de Kirpi Nane’nin çözümlerini merak ediyorsanız bu eğlenceli hikâyenin içine dalmaya hazırlanın. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Aydın: Bir Beyaz Balinanın Gerçek Hikâyesi – Olaf Koens (Can Çocuk Yayınları)

Bir çocukluk anısı bir çocuk kitabına dönüşüyor ve karşınıza 6-8 yaş aralığındaki çocuk okurların ilk okuma kitabı olmak için çıkıyor. Olaf Koens’in kendi çocukluk anısından esinlenerek kaleme aldığı hikâyesi Mark Janssen’in sade çizimleriyle canlanıyor. Okurların içini ısıtan Aydın’ın hikâyesi Can Çocuk Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alırken sizin de hafızanızda beyaz balina Aydın’a dair bir şeylerin canlanmasına neden olacak mı acaba? Bu sorumuzun cevabı için hayal gücüne, doğaya ve evrene, insanlara, çevreye, ülkelere, dayanışmaya, hayvan sevgisine ve hayvanlarla iletişime dair birçok temaya değinen macera dolu bir hikâye olan Aydın: Bir Beyaz Balinanın Gerçek Hikâyesi’ ne bir şans verin deriz. 

Kitabın detaylı tanıtımını okumak için tıklayın.

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.