Satranç Kulübü – Sezer Ün

Düzenleyen: Özlem Gökbel

Beyaz Balina Yayınları, okulların tatil olmasına az bir süre kalmışken, çocukların bayılacakları kitapları art arda genç okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Şimdi de Sezer Ün’ün kaleme aldığı, Gülşah Alçın Özek’in resimlediği ve editörlüğünü Filiz Çiçek’in yaptığı Satranç Kulübü kitabını çıkardı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 9 Haziran 2022
Kategoriler:

İnceleme

Satranç Kulübü kitabında yazar Sezer Ün, o küçük taşlarla oynadıkları oyunlar, geliştirdikleri strateji ve taktikler sayesinde çocukların, olumlu davranışlar edindiklerini savunuyor. Kitapta arkadaşlığa, takım olmaya ve hayata dair önemli mesajlar yer alıyor.

 Arka kapaktan

Kursa gitmesine ve özel ders almasına rağmen Bora, Satranç Kulübü’ndeki ilk derste yaptıkları karşılaşmada neredeyse Efe’ye yeniliyordu. Bu yüzden ona düşmanca davranmaya başladı. Satranç turnuvasına birkaç gün kalmışken oyuncuların çekişmesi, takımın başarısını olumsuz etkiliyordu. Rakipleri çok güçlüydü, endişe ve heyecan doruktaydı.

Peki, aralarındaki tartışmalara son verip bir takım olmayı başarabilecekler miydi? Ya da şampiyon olmayı?

Yazar Sezer Ün hakkında

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğdu. Harfleri öğrendiğinden beri okumayı, yazmayı çok sevdi. Lise yıllarında hikâyeler, şiirler ve oyunlar yazmaya başlayan Sezer Ün, dile ve edebiyata ilgisi artınca edebiyat alanında öğrenim görmeye karar vererek Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Dört yıllık öğreniminin ardından öğretmenlik yapmaya başladı. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nde, Türk Dili alanında yüksek lisans yaptı. Birkaç hikâyesi çeşitli dergilerde yer aldı ve ilk kitabı 2019 yılında yayımlandı. Yazarın Beyaz Balina Yayınları’ndan çıkmış, Harflere Ne Oldu? adlı bir kitabı daha bulunuyor.

KÜNYE
Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları
Yazar: Sezer Ün 
Resimleyen: Gülşah Alçın Özek  
Editör: Filiz Çiçek
Dizi: Edebiyat 
Tür: Resimli Çocuk Hikâyesi   
Sayfa Sayısı: 152
Ebat: 13,5 x 19,5 cm  
Birinci Baskı: Mayıs 2022
Kâğıt Türü: 70 gr. Kitap kâğıdı

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Satranç Kulübü – Sezer Ün”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir