Pişmanlığın Gücü – Daniel H. Pink

Düzenleyen: İmre Polat

Daniel H. Pink’in kaleme aldığı, pişmanlıklarımıza ve geçmişe odaklanmak yerine onlara farklı bir gözle bakıp hayatımıza pozitif yönde entegre etmeye yardımcı olacak bir kılavuz niteliğindeki Pişmanlığın Gücü kitabıMediacat Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

Herkesin pişmanlıkları vardır. İnsan olmanın sağlıklı ve evrensel bir parçasıdır pişmanlık. Daniel H. Pink’e göre, pişmanlığın nasıl işlediğini anlamak daha doğru kararlar almamıza, iş performansımızı yükseltmemize ve yaşamımızı daha anlamlı kılmamıza katkıda bulunabilir.

Psikoloji, nöroloji ve biyoloji alanlarındaki araştırmalardan yola çıkan yazar, “pişman değilim” demenin ne kadar içi boş olduğunu ortaya seriyor. Ayrıca pişmanlık üzerine yürütülmüş en kapsamlı proje olan Dünya Pişmanlık Araştırması’na katılan 105 ülkeden 15 binden fazla insanın pişmanlıklarını analiz ederek yaşamlarımızı pişmanlık yoluyla iyileştirmemize yarayacak bir yol haritası sunuyor.

Pink, pişmanlığa yeni bir gözle bakmamızı sağlayacak bir düşünce şeklinin ana hatlarını uygulanabilir ve devrimci bir şekilde ortaya koyuyor. Gerçek pişmanlık hikâyeleriyle dolu olan Pişmanlığın Gücü hem işte hem de özel yaşamımızda daha büyük tatminin yolunu gösteren bir rehber kitap.

Daniel H. Pink Kimdir?

Daniel H. Pink, Amerikalı bir yazar ve kariyer analistidir. Northwestern Üniversitesi ve Yale Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatı, iş ve davranış hakkında birçok kitabı olan ünlü yazarın kitapları aylarca New York Times çok satanlar listesinde yer aldı. Satışın Yeni Kuralları & İnsanları Harekete Geçirmenin Sırları, Aklın Yeni Sınırları, Drive & Nasıl Motive oluruz? Nasıl Motive Ederiz? en çok satılan kitaplarından sadece birkaçıdır. Ayrıca motivasyon üzerine olan TEDx konuşması, en çok izlenen 10 TEDx konuşması arasında yer aldı.

Künye
Yayınevi: MediaCat Kitapları
Kitap Adı: Pişmanlığın Gücü
Yazar: Daniel H. Pink
Çevirmen: Aslı Schaferdiek
Orijinal Dil: İngilizce
Tür: Kişisel Gelişim
Basım Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 226 sayfa
Ebat: 14 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Pişmanlığın Gücü – Daniel H. Pink”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir