15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz

Yazan: İbrahim Babadağı

Düzenleyen: Yasemin Kaya

Editör: Betül Yılmaz

İbrahim Babadağı, 15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz kitabında, teknik analizin yaygın olarak bilinenin aksine bir “geleceği tahminleme aracı” değil, risk yönetim aracı olduğunu açıklıyor. Epsilon Yayınları’ndan çıkan bu kitap, borsa meraklılarının teknik analiz konusundaki sorularını yanıtlayarak doğru zamanda doğru pozisyon almalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2024

Türü: Kurgu Dışı

Dizi: Yatırım

Yayın Tarihi: Mayıs 2024

Hedef Kitle: Teknik analiz öğrenmek isteyen yatırımcılar

Editör: Betül Yılmaz

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 13,5 x 21

İnceleme

İbrahim Babadağı 15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz kitabını yazma amacını şöyle açıklıyor:

İşte, bu kitabı yazmaktaki amacım; kimseye bağlı kalmadan, hiçbir şirket altında çalışmadan, kimseyle iletişim kurmak zorunda olmadan, istediği yerde ve zamanda, sadece fiyat hareketlerini yorumlayarak doğru zamanda doğru pozisyon almayı ve kendi parasını kazanmayı hayal eden bir nesle teknik analizi öğretmek… Çünkü bu engellerin hepsine ben de takıldım, ben de bu çukurlara düştüm, ben de tökezledim ama tekrar ayağa kalkıp yürümeye devam ettim.

Öyleyse nedir bu teknik analiz?

15 Örnekle Adım Adım Teknik Analiz kitabı bu sorunun yanıtını hem sıkça kullanılan teknik analiz yöntemlerini sade bir dille açıklayarak veriyor hem de teknik analizin aslında amatör çoğunluk tarafından yanlış bilinen bir “geleceği tahminleme aracı” değil, profesyonel azınlığın bildiği şekliyle bir risk yönetim aracı, bir risk hesap makinesi olduğunun altını çiziyor. Epsilon Yayınevi‘nden çıkan kitap, borsa meraklılarının kafasındaki soru işaretlerini gidererek okurlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor

İbrahim Babadağı Kimdir?

İbrahim Babadağı, 1984 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu ve Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Philip Morris International’da Satış Temsilcisi olarak başladığı kariyerine, Pepsico & Frito Lay’de Satış Şefi, Nestle Türkiye’de Satış Geliştirme Müdürü ve son olarak Total Energies’de Ege Bölge Müdürü olarak devam etti. Bu süreçte uluslararası firmalarda çeşitli pozisyonlarda satış tecrübeleri edindi ve yönetici olarak çalıştı.

2009 yılında Forex piyasasında başladığı trading kariyerinde, 2012’den itibaren Borsa İstanbul ve VİOP piyasalarında, 2020’den itibaren ise Kripto piyasasında aktif olarak işlem yapmaya başladı. Trading tecrübelerini konunun meraklılarına anlatmak üzere 2019’da Borsanın İzinden projesinin ilk adımını Twitter üzerinden attı. 2020’de Borsanın İzinden internet sitesini, 2022’de profesyonel Trading eğitimleri verdiği Borsanın İzinden Atölye’yi açtı. Şu an piyasalarda aktif olarak işlem yapmanın yanı sıra, Trading ve Trade psikolojisi konusunda içerikler üretiyor, eğitimler veriyor, bültenler hazırlıyor.

Kaynak: https://x.com/borsaninizinden/status/1788163616891347244

 

Künye

Yayınevi: Epsilon

Kitap Adı: 15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz

Yazar: İbrahim Babadağı

Editör: Betül Yılmaz

Türü: Kurgu Dışı / Yatırım

Basım Tarihi: Mayıs 2024

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 13,5 x 21 cm

Etiketler:  Borsa, Teknik Analiz, Yatırım.

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “15 Örnekle Adım Adım Açıklamalı Teknik Analiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir