Vişne Bahçesinde Savaş -Rusya Nereye?

Yayınevi:

Yazan: Onur Sinan Güzaltan

Düzenleyen: Burcu Gebeş

Editör: Kamil Erdoğdu

Avukat Onur Sinan Güzaltan’ın Vişne Bahçesi’nde Savaş – Rusya Nereye? kitabı dünya ve Rusya’daki gelişmelerin nabzını tutuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap, Rusya’nın gidişatını Rus düşünürler, gazeteciler, siyasetçiler ve sanatçılarla inceleyerek ortaya koyuyor.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 11 Haziran 2024

Türü: İnceleme , Tarih

Yayın Tarihi: Haziran 2024

Editör: Kamil Erdoğdu

Sayfa Sayısı: 216

Ebat: 13,5 * 23

Kategoriler:

İnceleme

Avukat Onur Sinan Güzaltan’ın Vişne Bahçesi’nde Savaş – Rusya Nereye? kitabı dünya ve Rusya’daki gelişmelerin nabzını tutuyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap, Rusya’nın gidişatını Rus düşünürler, gazeteciler, siyasetçiler ve sanatçılarla inceleyerek ortaya koyuyor.

1917 Ekim Devrimi’nden sonra bir kez daha tarihin akışına müdahale eden Rusya, sadece Ukrayna ile değil Batı cephesinde de anlaşılmazlık yaşıyor. Ekonomik, siyasi, diplomatik ve kültürel alanlarda çeşitli değişimlerden geçen Rusya’nın akıbeti dünyayı yakından ilgilendiriyor.

Peki Ruslar bu gelişmelerle ilgili ne düşünüyor? Rusya’da siyasetin bileşenleri milliyetçiler, Avrasyacılar, komünistler ve Kilise Rusya ve dünyayı nasıl değerlendiriyor? Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Avrupa’yla ilişkiler Kremlin’in penceresinden nasıl görünüyor? Türkiye’nin siyasetleri, Rusya ile Batı arasındaki savaş hakkında ne düşünüyor? Çin’in Kuşak ve Yol Projesi Rusya’da nasıl karşılanıyor? Sovyetler Birliği tecrübesine dönüş mümkün olabilir mi? Yeni Dünya Rusya için ne anlam ifade ediyor? Milliyetçiler, Avrasyacılar ve komünistler arasında birlik olma olasılığı var mı? Rusya’nın İslam dünyasına yönelik planları neler? Cephe hattında nasıl gelişmeler yaşanıyor? Kitabın yazarı Rusya’nın dünü, bugünü ve geleceğini ele alarak tüm bu soruları ve daha fazlasını detaylıca cevaplıyor.

Onur Sinan Güzaltan Kimdir?

1985 yılında İstanbul’da doğan Onur Sinan Güzaltan, Saint Benoit Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Paris XII Üniversitesi’nde hukuk lisansını tamamladı ve bir süre sonra uluslararası hukuk yüksek lisansı yaptı. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi’nde hukuk denkliğini tamamladı. Ardından Mısır’da, Sorbonne Üniversitesi ve Kahire Üniversitesi’nin birlikte kurmuş olduğu Institut de Droit des Affaires  Internationales’de  uluslararası ticaret  hukuku yüksek lisansını tamamladı. Aynı süreç içerisinde, Aydınlık Gazetesi’nin Kahire temsilciliği görevini üstlendi. Güzaltan günümüzde avukatlık mesleğine devam etmektedir. Tanrı Bizi İster mi? ve Vişne Bahçesi’nde Savaş – Rusya Nereye? kitaplarının yazarıdır.

Künye

Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınevi

Kitap Adı: Vişne Bahçesi’nde Savaş – Rusya Nereye?

Yazar: Onur Sinan Güzaltan

Editör: Kamil Erdoğdu

Kategori: İnceleme, Tarih

Basım Tarihi: Haziran 2024

Sayfa sayısı: 216

Ebat: 13,5 x 23

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Vişne Bahçesinde Savaş -Rusya Nereye?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir