Dakikalar İçinde Sanat – Susie Hodge

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Başak Bingüler

Susie Hodge’nin sanat tarihindeki kavramlara, dönemlere, akımlara, türlere kısacası önemli sanatsal jargonlara yer verdiği; sanatın, sanatçının tarih içerisindeki dönüşümünü anlattığı Dakikalar İçinde Sanat – Anında Açıklanan 200 Temel Kavram kitabı Kronik Kitap etiketiyle okuyucuyla buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 4 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

İnsanın Kendini ve Sonsuz Yaratıcılığını Keşfediş Yolculuğu

Taş Devri’ndeki sanat anlayışından Yunan klasisizmine, Rönesans’tan gotik sanata, kübizmden pop art’a akımlar, ekoller, dönemler, stiller… Alana damgasını vurmuş sanatçılardan eserlere durmadan dönüşen sanat tarihine genel bir bakış… 200 başlık altında sanatın büyülü dünyasına bir yolculuk…

Dünyanın dört bir yanındaki belli başlı gelişmeleri dikkate alarak sanatçı gruplarına, yetenekli bireylere, hatta çığır açıcı tek bir eser üretmiş kişilere ait pek çok keşfi, fikri, malzemeyi, etkiyi, arka planı, beceriyi, yaklaşımı inceleyip değerlendiren Dakikalar İçinde serisinden Sanat, otuz bin yılı aşkın maziye sahip sanat dünyasını dakikalar içinde açıklıyor. En eskisinden en yenisine çok çeşitli sanat anlayışlarına değinen elinizdeki kısa ama kapsamlı sanat tarihi rehberi, bu alandaki bilgisi fark etmeksizin tüm sanat meraklıları için mükemmel bir el kitabı…

Sanat tarihçisi Susie Hodge sizi tarih öncesi sanattan hiperrealizme kadar tüm büyük felsefelerin, hareketlerin, eserlerin, gelişmelerin, sanatçıların ve temaların dünyasında uluslararası bir tura çıkaracak.

Susie Hodge Kimdir?

1960 doğumlu olan Susie Hodge Birkbeck, University of London’da Sanat Tarihi alanında yüksek lisans yaptı. Empresyonizm, Viktorya Dönemi sanatı, Picasso ve Monet çalışmaları da dâhil olmak üzere elliden fazla kitap yazdı. Royal Society of Arts üyesi olan Hodge, çeşitli kurumlar için atölye çalışmaları ve seminerler düzenleyip yarı zamanlı olarak ders vermeye devam ediyor.

KÜNYE

Yayınevi: Kronik Kitap
Kitap Adı:
Dakikalar İçinde Sanat/Anında Açıklanan 200 Temel Kavram
Kitabın Orijinal Adı:
Art in Minutes
Yazar:
Susie Hodge
Çevirmen:
Duygu Dalgakıran
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi:
Dakikalar İçinde
Tür:
Sanat
Basım Tarihi:
Ekim 2022
Sayfa Sayısı:
416
Ebat: 12.7×12.7 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Dakikalar İçinde Sanat – Susie Hodge”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products