Sihrin Tonları: Çelik Prens – V. E. Schwab

Düzenleyen: Aslı Sabuncu

New York Times’ın bir numaralı çok satan yazarı Victoria Elizabeth (V. E.) Schwab’ın kaleme aldığı, Sihrin Tonları: Çelik Prens Epsilon Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2022
Kategoriler:

İnceleme

New York Times’ın bir numaralı çok satan yazarı V. E. Schwab’ın kaleminden, Sihrin Tonlarıüçlemesindeki Maxim Maresh’in, Kell’in üvey babası ve ülkenin acımasız kralının geçmişine dalın!

Dünyaların birbirine sihirle mühürlenmesinden bu yana iki yüz yıl geçti. Arnes’in başkenti Kırmızı Londra, Maresh İmparatorluğu’nun yönetiminde büyüyor. Ancak Kral Nokil Maresh, oğlu Prens Maxim’in kendi Londra’sı yerine başka Londra’lara kafa yorduğunu öğrendiğinde, Prens’in dikkatini çekme umuduyla onu tehlikeli bir askeri sefere gönderiyor.

Maxim’in gideceği yer olan Verose daha iyi bilinen adıyla Kan Sahili– belalarıyla ünlü, tehlikeli bir liman kentidir. Maxim vardığı gibi dolandırıcılar ve hırsızlar, düzenbazlar ve kavgacılarla karşı karşıya kalıyor… Daha da kötüsü, haydutlar ve askerler tarafından korkulan, kötü şöhretli korsan kraliçe Arisa limana yanaşıyor!

Andrea Olimpieri (Dishonored) tarafından harika bir şekilde resmedilen ve Enrica Angiolini (Doctor Who: The Thirteenth Doctor) tarafından ustalıkla renklendirilen bu daha önce hiç anlatılmamış, heyecan verici hikâye, modern fantezinin en çekici karakterlerinden biri olan Maxim Maresh’in sırlarını açığa çıkarıyor!

Bu özel baskı, V.E. Schwab’ın yorumları ve daha önce görülmemiş çizimler de dahil olmak üzere 16 sayfalık bir ekstra bölüm içeriyor!

Kitap için ne dediler ?

“Olağanüstü… Büyük bir hızla ilerliyor ve çizimler harika!” – Culture Of Gaming

“Muhtemelen şu anda piyasada olan en iyi fantezi çizgi romanı.” – Culturess

Victoria Elizabeth Schwab kimdir?

Victoria Elizabeth (V. E.) Schwab 7 Temmuz 1987 tarihinde doğdu. Amerika asıllı olan yazar Sihrin Tonları serisi, Vicious ve Addie LaRue’nun Görünmez Hayatı ile 2020 yılında Locus En iyi Fantastik ödülüne aday gösterildi. Ayrıca Victoria Schwab adı altında çocuk ve genç yetişkin kurgu kitapları yazmaktadır.

Künye

Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Kitap Adı: Sihrin Tonları: Çelik Prens
Kitabın Orijinal Adı: Shades of Magic: The Steel Prince
Yazar: Victoria Elizabeth (V.E.) Schwab
Çevirmen: Merve Çay
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 98 sayfa
Ebat: 16 x 24 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Sihrin Tonları: Çelik Prens – V. E. Schwab”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir