Ken Taç Dis – Zafer Algöz

Düzenleyen: Özlem Gökbel

Bazen güldüren, bazen hüzünlendiren birçok anının kaleme alındığı oyuncu Zafer Algöz’ün üçüncü kitabı Ken Taç Dis, İnkılâp Kitabevi baskısıyla raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 18 Temmuz 2022
Kategoriler:

İnceleme

Daha önce yayımlanan ve çok sevilen iki kitabının ardından usta tiyatrocu ve oyuncu Zafer Algöz, yeni kitabı Ken Taç Dis ile okurlarına yeniden merhaba dedi. İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflarda yerini alan Ken Taç Dis, yazarın kendi hayatından kesitleri samimi bir dille aktararak eğlenceli bir anlatı sunuyor. Usta oyuncu Algöz, başından geçen olayları sade ve akıcı bir dille satırlara dökerken okurla kurulan içten bağ edebiyatseverlerin beğenisini kazanmaya hazırlanıyor.

Ken Taç Dis, içerisinde yer alan çarpıcı hikâyeler ve samimi üslubuyla, yoğun hayat koşturmacasına bir nefeslik mola sunmayı amaçlıyor. Kaleme aldığı anılarıyla, anlatı sanatının zirvesini yakalayan Zafer Algöz, maharetli kalemini ve keskin zekâsını bir kez daha kanıtlıyor. Okurlarının yüzünde tebessüm yaratmak için her satırını ilmek ilmek dokuduğu anılarını ve bu anılarda yer alan tiyatro tarihinin en özel insanlarını tarihe not düşen Algöz, Ken Taç Dis ile Türk edebiyatına yeni bir soluk getiriyor.

Sevilen oyuncu Zafer Algöz, merakla beklenen üçüncü kitabı Ken Taç Dis ile mizah serüvenine devam ediyor!

Algöz, çocukluğundan gençliğine ve ustalığına kadar geçen zamanda yaşadıklarını eşsiz anlatım gücüyle aktarırken bolca güldürüyor, düşündürüyor ve hüzünlendiriyor. Hayatında önemli bir yere sahip olan Kars, Trabzon ve Bursa anılarının yanında, tiyatro ve sinema dünyasından tanıdığımız usta isimlerle birlikte kendi özel hayatından sıra dışı karakterlere de yer veriyor kitabında.

 Arka kapaktan

“Zafer Algöz yine yeteneğini konuşturup bizi geçmişe, yaşanan güzel anıların tam göbeğine götürüyor. Her maceranın kahramanı ile el ele, kol kola olmamıza, hep birlikte eğlenerek yeni maceralar yaşamamıza fırsat tanıyor. Ben bu eğlenceyi kaçırmadım, kitabı sizlerden önce okudum; şimdi sıra sizde. Okuyalım, yeni karakterlerin yeni maceralarının Zafer Algöz’ün nefis dokunuşu ile gözümüzün önünde canlanmasını yaşayalım.” – Can Yılmaz

Mizahın, sevincin ve hüznün bir arada olduğu, şaşırtıcı ve soluksuz bir maceraya hazır olun…

Zafer Algöz kimdir?

1961’de Kars’ta doğdu. 1975’te Bursa Devlet Tiyatrosu’nda açılan “Gençlik Kursları” ile tiyatro eğitimi almaya başladı. 1981’de girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985’te mezun oldu. Aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 1989’da West Side Story’de Tony rolünü oynamak üzere İstanbul Devlet Tiyatroları’na atandı.

Amadeus, Çok Yaşa Komedi, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi, Hamlet, Babaannem Yüz Yaşında, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve daha pek çok tiyatro oyununda sahneye çıktı.

Saygılar Bizden dizisiyle televizyona adım attı. Aralarında Esir Şehrin İnsanları, Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç., Beni Böyle Sev, İntikam, Hayatımın Aşkı’nın da yer aldığı dizilerde oynadı.

Ağır Roman, Duruşma, Salkım Hanım’ın Taneleri, O Şimdi Mahkûm, A.R.O.G., Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 2016, Karakomik Filmler, Dedemin İnsanları, Uzun Hikâye, Ali Baba ve Yedi Cüceler gibi filmlerde rol aldı.

KÜNYE
Yayınevi: İnkılâp Kitabevi
Yazar: Zafer Algöz
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Saliha Ulusoy
Kapak Tasarımı: Emir Tali
Kapak Fotoğrafı: Aren Şenorkyan
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Anı / Anlatı
Sayfa Tasarım: Aslı Varol
Sayfa Sayısı: 292
Ebat: 13,5×19,5 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2022

 Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Ken Taç Dis – Zafer Algöz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir