Her Güne Bir Yasa – Robert Greene

Yayınevi:

Düzenleyen: İmre Polat

Her yazdığı büyük beğeni toplayıp New York Times çok satanlar listesine giren, güç ve strateji uzmanı Robert Greene’nin yeni kitabı Her Güne Bir Yasa Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 1 Kasım 2022
Kategoriler:

İnceleme

Hayatta güç, kontrol, başarı, ustalık, baştan çıkarma, strateji gibi kavramlara giden yolda pratik bir kılavuz niteliğindeki Her Güne Bir Yasa, Amerikalı yazar Robert Greene’nin daha önce yayımlanan beş kitabından derlenen alıntılar ile hiç yayımlanmamış eserlerinden bir araya getirilen 366 öğretiden oluşuyor.

Arka Kapaktan

Kim daha güçlü olmak istemez ki?
Ya da kendini daha iyi kontrol etmek?
Kim hayatta başarıya ulaşmak istemez?
Size bir sır verelim, şu anda tüm bunların anahtarını elinizde tutuyorsunuz.

Yılın her günü için özel olarak seçilmiş yasaları, okuyucuların yaşam savaşında görmezden gelemeyecekleri, her gün sadece birkaç dakikalarını ayırarak okuyacakları şekilde sunuyor. Kitaptaki her bölüm bir aya denk geliyor ve her ay dikkat çekici bir tema etrafında şekilleniyor: Güç, baştan çıkarma, ikna, strateji, insan doğası, toksik insanlar, kontrol, ustalık, psikoloji, liderlik, zorluklar ve yaratıcılık.

Tolstoy, ‘’Her gün çalışma, her insan için geçerlidir,’’ der. Büyük yazarın da dediği gibi her gün çalışmayı teşvik eden yapısıyla bu kitap, Greene’yle yeni tanışacak okurlar için bir girişten çok daha fazlası, yazarın kitaplarındaki hayat derslerini içselleştirmeye yardımcı olacak bir yol haritası.

Robert Greene Kimdir?

1959 yılında Los Angeles’ta doğdu. Strateji, güç ve baştan çıkarma üzerine kitapları olan Amerikalı bir yazardır. Wiscosin, Madison Üniversitesi’nden mezun olan Robert Greene, yazar olmadan önce inşaat işçisi, çevirmen, dergi editörü ve Hollywood film yazarlığı dâhil olmak üzere yaklaşık 60 ile 65 arası işte çalıştığını tahmin ediyor. 2003 yılında iş insanlarına danışmanlık yapmaya başlayan Greene, 2007 yılından beri de Amerikan Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Künye

Yayınevi: Altın Kitaplar
Kitap Adı:
Her Güne Bir Yasa
Kitabın Orijinal Adı:
The Daily Laws
Yazar:
Robert Greene
Çevirmen:
Füsun Doruker
Orijinal Dil:
İngilizce
Dizi:
Kurgu
Tür:
Kişisel Gelişim
Basım Tarihi:
2022
Sayfa Sayısı:
464
Ebat:
13×21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Her Güne Bir Yasa – Robert Greene”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir