20 Dakikada İşleri Yetiştirmek – Harvard Business Review Press   

Yayınevi:

Düzenleyen: Selen Şenker

Harvard Business Review Press’in ilgi gören 20 Dakikada Serisi’nde yer alan 20 Dakikada İşleri Yetiştirmek; pratik ve test edilmiş fikirlerle önceliklerinizi belirleme konusunda bir yol gösterici olarak Optimist Kitap etiketiyle okurlarıyla buluşuyor.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2023
Kategoriler:

İnceleme

Zaman yönetiminde hepimiz belli bir dönem sorunlar yaşıyoruz. Bugünün işini ister istemez yarına bırakıyoruz. Kafamızdaki zaman planlamaları; dışarıdan gelen müdahalelerden, öngörülemez nedenlerden, belirsiz önceliklerden dolayı sekteye uğruyor. Bu durumda hangi işe öncelik vermeliyim, tam olarak nereden başlamalıyım diyerek panik oluyor, kendimizi strese sokuyor, yaptığımız işte de maalesef verimli olamıyoruz.

20 Dakikada İşleri Yetiştirmek kitabı da, yönetim konularında kısa ve pratik bilgiler sunan kitaplarla öne çıkan Harvard Business Review Press’in yöneticileri tarafından, zamana odaklanmak, planlama yapmak, öncelikleri belirlemek isteyenler ve buna ihtiyaç duyanlar için kaleme alındı.

Zamanı elde tutmak

Bu serideki tüm kitaplar, iş dünyasının güvenilir kaynaklarından yönetici ve adayları için kolayca uygulanabilecek tavsiyeler sunuyor. Kitap, zaman yönetiminin temel ilkeleri ile başlıyor ve zamanınızı kontrol edebilmeniz için zaman harcama şeklinizi takip etmeniz isteniyor. 20 Dakikada İşleri Yetiştirmek kitabı, kişilerin zaman yönetimini ele almasını ve var olan görevlerin zamanında yetişmesi için yol gösteriyor. Bu konuda size tavsiyeler verirken bunları hayata geçirebilmek için plan hazırlamanıza da yardımcı oluyor.

Peki, bu kitap size ne gibi özellikler katacak?

  • Odaklanabilmek.
  • Öncelikli görev belirlemek.
  • Etkili bir yapılacaklar listesi oluşturabilmek.
  • Gün içinde planladığınız listeye sadık kalabilmek ve rutine ayak uydurabilmek.
  • Fiziksel ve sanatsal çalışma ortamını düzene sokabilmek.
  • İlerlemeyi, kendinize hazırladığınız küçük notlar ile takip edebilmek.

Verimliliği arttırmak başta zaman ve çaba harcamanızı gerektirse de uzun vadede başarılı olacağınızı unutmayın.

Kitap hakkında yorumlar

Bu kitabın ana odak noktası, günlük görevler listenizi yılın başında belirlediğiniz hedeflerle nasıl uyumlu hale getireceğinizdir. Yapmanız gereken, o hedeflere ulaşmanızı sağlayacak şeyler üzerinde mi çalışıyorsunuz yoksa ilgisiz görevler veya beklenmedik krizler tarafından çıkmaza mı giriyorsunuz? Bu kitap, işinize öncelik verme, odaklanma, görevleri devretme ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak teknolojiyi kullanma temellerini anlatıyor. Tüm yöneticiler için harika bir öğrenme.” –  Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“Herkesin anlayabileceği şekilde basitleştirilmiş. İster ilk kez menajer olun ister deneyimli bir menajer olun, mutlaka okumalısınız.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“Mutlaka okunmalı, kitaptan çok şey öğrendim, üstelik özlü yazılmış!” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

“Çok kısa sürede çok şey öğrenebilirsiniz.” – Amazon’da kitap hakkındaki görüşünü paylaşan bir okur.

Harvard Business Review Press hakkında

1922 yılından beri Harvard Business Review (HBR), iş dünyasını yaratma, yönetme ve geliştirmeye yönelik tavsiyelerin kaynağı olup yöneticilerin içinde bulundukları her duruma yönelik bilgi kaynağı olan küresel yönetim dergisidir. Geniş içerik yelpazesine sahip olan HBR, makaleleriyle farklı sektör ve yönetim birimlerine ilişkin içerik sunar.

Harvard Business Rewiew Group’un bir bölümü olarak HBR Press, profesyonel ve akademik pazarlar için organizasyonel değişim, işletme, finans, insan yönetimi ve zaman yönetimi gibi önemli alanlara odaklanmakla beraber yenilik ve genel yönetim konularında liderlik, stratejiler hakkında yayın yapar. Konu çeşitliliği konusunda çok zengin olan ve titiz analizleri, özenli çalışmaları, deneyimleri ve tavsiyeler yoluyla okurlara sunar. HBR’nin en önemli özelliği hayata geçirilebilir ve gerçek iş dünyasında test edilebilir olmasıdır.

Künye

Yayınevi: Optimist Kitap
Kitap Adı:  20 Dakikada İşleri Yetiştirmek
Kitabın Orijinal Adı: Getting Work Done
Yazar: Harvard Business Review
Çevirmen: Taner Gezer
Orijinal Dil: İngilizce
Dizi: Kurgu Dışı
Türü: İş kitabı, Kişisel Gelişim
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 104 sayfa
Ebat: 12,5 x 17,7 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

20 Dakika Serisi’nin ilk kitabı 20 Dakikada Zaman Yönetimi kitap tanıtımını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “20 Dakikada İşleri Yetiştirmek – Harvard Business Review Press   ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir