Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri

Yazan: Gökhan Kutluer

Düzenleyen: Utku Özer

Gökhan Kutluer, gittiğimiz yerlerin insanı, kültürü, sanatı, mutfağı ve doğasıyla bağ kurmaya önem veren yenilikçi seyahat yaklaşımı yavaş seyahatin ne olduğunu anlatıyor.

 

Sitede Yayınlanma Tarihi: 20 Mayıs 2024

Türü: Gezi

Yayın Tarihi: 26.04.2024

Sayfa Sayısı: 234

Ebat: 13,5 *19,5

Kategoriler: , Etiketler:

İnceleme

Gökhan Kutluer-Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri

Gökhan Kutluer, gittiğimiz yerlerin insanı, kültürü, sanatı, mutfağı ve doğasıyla bağ kurmaya önem veren yenilikçi seyahat yaklaşımı yavaş seyahatin ne olduğunu anlatıyor.

1986’da İtalya’da başlayan yavaş yemek hareketinden ilham alan yavaş seyahat, yerel topluluklarla daha derin bağlar kurmayı ve seyahatleri daha sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Gökhan Kutluer de modern dünyanın hızlı temposuna alternatif arayan gezginler için mükemmel bir rehber sunuyor. Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri, seyahat ederken anı yaşamanın ve yerel kültürle derinlemesine bağ kurmanın önemini vurgulayan yavaş seyahat kavramını keşfetmenizi sağlıyor.

Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri, yavaş seyahat yaklaşımını benimseyerek seyahatlerinizi nasıl daha anlamlı ve zengin hale getirebileceğiniz konusunda kapsamlı bir rehber sunuyor. Anı yaşamanın ve seyahat ettiğiniz yerlerle derin bağlar kurmanın değerini keşfetmek isteyen tüm okurlar için eşsiz bir kaynak.

Yazardan

Kendinizi dünyanın dört bir yanında popüler destinasyonların listesini yaparken buluyorsanız, bir adım geri çekilip seyahat etme arzunuzun ardındaki nedeni düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Seyahatlerinizden ne istiyorsunuz? Her 2-3 günde bir yer değiştirerek ‘görülecek her şeyi’ göreceğiniz hızlı bir tur mu? Yoksa kendinizi yerel biri gibi hissetmek, alışılmışın dışında gezinerek rahat günler geçirmek mi? Seyahatlerinizde karşılaştığınız yerleri, insanları ve kültürleri gerçekten tanıdığınızı hissettiren daha otantik bir deneyim arzuluyorsanız, yavaş seyahat üzerine birazcık kafa yormanın vakti gelmiş demektir.

Gökhan Kutluer Kimdir?

1986 yılında İstanbul’da doğan Gökhan Kutluer, üniversitede siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler eğitimi sonra blog denemeleri ve dijital dergilere makalelerle yazarlığa adım attı. İlk kitabı Bulut Fabrikası 2018 yılında yayımlandı. 2019’da yayımlanan ikinci kitabı Türkiye’den Gitmek İngilizceye çevrildi ve Köksüz adıyla tiyatroya uyarlandı. Roma’da yaşayan Kutluer, dördüncü kitabı üzerinde çalışıyor. Ayrıca fotoğrafçılık, gezi yazarlığı, seyahat danışmanlığı ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

Künye

Yayınevi: Yitik Ülke Yayınları

Kitap Adı: Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri

Yazar: Gökhan Kutluer

Kategori: Gezi

Basım Tarihi: 26 Nisan 2024

Sayfa sayısı: 234

Ebat: 13.5 x 19.5

 

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yavaş Seyahat: Aheste Bir Ruhun Gözlemleri”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir