Kal Bizimle Daphne

Yayınevi:

Yazan: Yelgin Arkoç Mesci

Düzenleyen: Zeynep Ceren Burak

Yelgin Arkoç Mesci’nin ikinci kitabı Kal Bizimle Daphne, Defne isimli kızın mutluluk ve özgürlük arayışı içinde Daphne’ye dönüşme yolculuğunu anlatıyor. Kitap Altın Kitaplar etiketi ile okuyucu ile buluştu.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 27 Mayıs 2024

Yayın Tarihi: 20.05.2024

Ebat: 13,5*21,5

İnceleme

 

Yelgin Arkoç Mesci’nin ikinci kitabı Kal Bizimle Daphne, Defne isimli kızın mutluluk ve özgürlük arayışı içinde Daphne’ye dönüşme yolculuğunu anlatıyor. Kitap Altın Kitaplar etiketi ile okuyucu ile buluştu.

İlk kitabı Kalenin Havvası ile sevilen yazar Yelgin Arkoç Mesci, yeni kitabı Kal Bizimle Daphne’de merkezine 99 Marmara depremi, Londra-Türkiye arasında gelişen bir yol ve göçmenlik hikayesi ve daha da ilginci beş yüz yıl önce yaşamış ilk Türkçe tıp kitabının yazarı Amasyalı Hekim Sabuncuoğlu Şerefeddin’i koyuyor.

İstanbullu doktor bir babanın sevgili küçük kızı Defne’nin ve yolunun kesiştiği iyi insanların romanını okurken, bir yandan da bir yol ve kendini arayış hikayesine tanıklık ediyoruz.

Arka Kapaktan

“Çit olarak budanmış mazıların yanındaki banka oturduğumda, önümde göz alabildiğine uzanan çimenlik hem dünyanın merkezinde hem de farklı bir gezegendeymişim hissi verirdi. İyi de oluyordu. Üzerinde iki gül ağacından başka tek bir çalı dahi bulunmayan bu yemyeşil düzlük, öyle yalın ve öyle berraktı ki insanın düşüncelerini ve hedeflerini de öyle berrak yeşertiyordu. Düşünür, sorgulardım kendimce.

‘Nereden geldim, nereye gidiyorum?’

‘Neyin peşindeyim? Neden hayatım diğer tanıdıklarımınki gibi olmadı?’

‘Ne yapacaktım bundan sonra? İki adım ötemi nasıl planlamalıydım?’

Belki de göz alabildiğine uzanan bu çimenlik alandaki iki gül ağacı, sadelikleriyle bütün bu soruların cevabıydı…”

Yelgin Arkoç Mesci kimdir?

Amasya’da doğumlu olan yazar, çocukluk ve gençlik yıllarını Amasya, Samsun, Sinop, Antalya ve İzmir’de geçirdi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı. Kamuda toprak ve sulama altyapısı konularında görev yaptı. Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda çalıştı. Sahada AB destekli yüzlerce projenin eğitim, hazırlık, uygulama ve değerlendirme sürecinde aktif olarak yer aldı. Önceliği kadın, çevre altyapısı, STK ve turizm projelerine verdi. Yurtdışında birçok ülkede bulundu. Uluslararası program yönetimi deneyimi olan yazarın çeşitli dergi, kitap ve gazetelerde araştırmacı kimliğiyle makaleleri yayımlandı.

Projeler kapsamında hazırlanıp yayımlanmış üç eseri daha vardır. Kalenin Havvası ilk romanıdır.

Etiketler: Amasyalı Hekim Sabuncuoğlu Şerefeddin, Göç Hikayesi, Londra

Künye

Yayınevi: Altın Kitaplar

Kitap Adı: Kal Bizimle Daphne

Yazar: Yelgin Arkoç Mesci

Kategori: Roman

Basım Tarihi: 20 Mayıs 2024

Sayfa sayısı: 364

Ebat: 13,5 * 21,5

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.  

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Kal Bizimle Daphne”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir