O An – M. Barış Muslu

Yayınevi:

Düzenleyen: Aysun Karaahmet

M. Barış Muslu’nun NeuroFormat tekniğiyle ilgili verdiği seminerlerden yola çıkarak herkesin bu tekniği öğrenip uygulayabilmesi adına kaleme aldığı O An kitabı, Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. 

Sitede Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2023
Kategoriler:

İnceleme

M. Barış Muslu’nun yedinci kitabı O An, Doğan Kitap etiketiyle okuyucusuyla buluştu. NeuroFormat tekniğinin kitaplara sığmayan pratik nüansları için seminerlere başlayan M. Barış Muslu seminerlerinde anlattıklarının herkes tarafından öğrenilmesini istiyor. Seminerdeki tüm bilgiyi vermesi mümkün olmasa da –böyle bir iddiada bulunamayacağını önsözünde belirtiyor- uygulamalar konusunda seminer katılımcısı ile okuyucusu arasında bir haksızlık olsun istemediği için O An kitabını yazıyor.

Peki, NeuroFormat nedir?

NeuroFormat, kelime anlamı olarak, nörolojiyi formatlama, yeniden biçimlendirme anlamına gelir.

M. Barış Muslu kendisiyle ve NeuroFormat sistemiyle ilk defa tanışacaklar için şöyle açıklıyor:

Benimle ve NeuroFormat sistemiyle ilk defa bu kitapla tanışacak okurlarım için çok kısa bir özet geçeyim: Ben NeuroFormat 10 sistemini kendi küçük rahatsızlığımı çözmek umuduyla yaptığım çalışmalar sonucunda geliştirdim. Bugün yüz binlerce kişiye şifa olan bu sistemin temel tezi şu: Beynimiz travma anlarında, bir anlamda daha ilkel tarafıyla, bir karar veriyor ve bu kararla bedenimizde birtakım değişiklikler yapmaya girişiyor. Bizi hasta eden de beynin bu kararı sonucunda başlayan değişimler oluyor. Adına ister kanser deyin ister egzama, ister panik atak deyin ister MS, yaşadığımız hastalıkların neredeyse hepsi beynin travma anında verdiği bir kararla başlıyor. NeuroFormat sistemi ise bu travmanın kaydını beyinde bulma ve temizleme mantığına dayanıyor.

NeuroFormat sisteminin üç önemli adımı var: Birincisi travmayı bulmak.

İkinci adım ise travmayı analiz etmek. Yani travmayı travma yapan parçaları bulmak. Bu aşamada travmayı adeta atomlarına ayırıyoruz.

Meselenin en kritik yeri ise üçüncü adım yani temizlik. NeuroFormat’a özel bir yöntem ve belli araçları kullanarak travmayı, beyindeki travma kaydını temizliyoruz.

Bu kitabımda diğer kitaplarımda olmayan, ilk kez okuyacağınız pek çok şey bulacaksınız. NeuroFormat uygulama felsefesinin detaylarını ve güncellenmiş uygulama mantığını okuyacaksınız.

Arka kapaktan

Bu kitapla sizinle NeuroFormat uygulamalarının 2023 yılında geldiği noktayı paylaşıyorum. Zira uygulama eski kitaplarımdan çok değişti ve daha gelişti.

Beni tanırsınız, tevazuyu severim ama iddialı bir şey söyleyeceğim: NeuroFormat’ın bugün geldiğimiz noktada tüm dünyada travma çözmek konusundaki en etkili, en hızlı, kapsam derinliği en geniş yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Sizi temin ederim, bu kitapta anlattığım analiz şeklini ve yöntemi gerçek anlamda kavramayı başarırsanız, tüm travmalarınızı çok daha derin ve eksiksiz biçimde çözebileceksiniz. Böylece pek çok sağlık sorununu geride bırakacaksınız.

Sadece travmalarını temizlemek isteyenler için değil, dünyadaki travma üzerine çalışan bütün uzmanlar için de çok etkili bir yol haritası veriyorum bu kitapta. Naçizane, travma felsefesi üzerine bilimsel literatüre geçmesi gerektiğini düşündüğüm bir sistem oluştuğunu söylemek isterim.

Ve itiraf edeyim bu kitabı yazmayı düşünmüyordum… Zira tekniği uygulamalı olarak görmeden bir kitapta anlatmanın çok da kolay olmadığını düşündüm hep. Evet, hâlâ hiçbir kitap uygulamalı seminerlerimin yerini tutamaz. Ama bu kitapla gerçekten yeni sistemi olabildiğince paylaşmaya çalıştım.

Beni “tamam, pes ediyorum, yazacağım” noktasına getiren şey, yaşadığımız yıkıcı deprem oldu. Sadece depremi bizzat yaşayanlar değil ülkece bir travma geçirdik. Ve tam da şimdi NeuroFormat yöntemine ihtiyaç duyan yüz binlerce kişi olduğunu biliyorum. Aslında bu ihtiyaç beni yazmaya, kendi kuralımı bozmaya itti diyebilirim.

Umarım kitabım hepinize, hepimize şifa olur…

M. Barış Muslu kimdir?

M. Barış Muslu 1975’te doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nde lise eğitimini sürdürürken gittiği ABD’de 2 senede liseyi, 3 senede Michigan Tech Üniversitesi’ni bitirdi. 20 yaşında genç bir mühendis olarak Türkiye’ye döndü. Koç Üniversitesi’nde işletme mastırını tamamladı. 2001 yılında kendi şirketini kurarak Türkiye’de yüz binlerce insanın kullandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu. 1994 yılından başlayarak beynin işleyişi, ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkisi üzerine araştırmalar yapan Muslu, birçok metodun beraber çok daha etkili bir şekilde kullanımını sağlayan NeuroFormat Sistemi’ni geliştirdi. Çok satan listelerinden aylarca inmeyen Yıka Beynini, Beynine Format At, Sağlığına Format At ve NeuroAşk kitaplarının yazarıdır. Uzman psikologlardan oluşan NeuroFormat ekibini yönetmeye ve seminerler vermeye devam ediyor.

Künye

Yayınevi: Doğan Kitap
Kitap Adı: O An
Yazar: M. Barış Muslu
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Kişisel Gelişim
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 248 sayfa
Ebat: 13,7 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “O An – M. Barış Muslu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir