Buz Evi – Minette Walters

Yayınevi:

Düzenleyen: Setenay Vurdem

İngiliz polisiye yazarı Minette Walters’ın 1992 yılında çıkan The Ice House kitabı; 2000 yılında Can Yayınları’ndan Buz Odasındaki Ölü adıyla çıkmıştı ve eser yıllar sonra Alfa Yayınları’ndan Buz Evi adı ve yeni kapak tasarımıyla raflardaki yerini tekrardan aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 3 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Alfa Yayınları etiketiyle Minette Walters’ın Buz Evi romanı uzun bir ayrılığın ardından yeniden okuyucusuyla buluşmaya hazır. İlk yayımlandığı dönemlerde bir cinayet romanından çok daha fazlası olarak yorumlanan bu polisiye eser, en iyi ilk polisiye roman dalında 1992 yılının Crime Writers’ Association John Creasey Ödülü’nü aldı. Kardelen Damla Başaran çevirisi ve Ayşe Nüket Kuş editörlüğünde tekrar yayıma hazırlanarak okurlarını nefessiz bırakmaya yeniden aday.

Arka kapaktan

Kocası on yıl önce ortadan kaybolan Phoebe Maybury’nin iki kadın arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde bir ceset bulunur. Bu gelişme Phoebe için bir kâbusa dönüşecektir, nitekim polis onu cinayetle suçlama konusunda epey kararlıdır. Peki hakikat göründüğü gibi midir? Diğer iki kadının bu hadisede bir rolü var mıdır? Gerilim romanlarının parlayan yeni yıldızı Minette Walters’tan üç bahtsız ve yalnız kadına dair gizem dolu bir hikâye; aşk, sadakat ve entrikalarla örülmüş bir dünya.

Buz Evi … olağanüstü bir ilk roman.” – The Times

Muhteşem … kapkaranlık bir dram … sahneye böyle bir eserle çıkmış başka bir yazar yoktur.  – St. Petersburg Times

Minette Walters hiç kuşkusuz ülkenin en çok okunan kadın polisiye yazarı. Fakat ‘en çok okunan’ gibi bir etiketle, sürükleyici ve olağanüstü romanlarının hakkını verebileceğimizi sanmıyorum.” – Daily Mirror

Minette Walters kimdir?

İngiltere’de Dorset’te kocası ve iki çocuğuyla yaşayan Walters, yayın dünyasına bir dergide editörlük yaparak girdi. Halen zamanını yalnızca yazarlığa ayıran Minette Walters, Buz Odasındaki Ölü ile en iyi ilk polisiye roman dalında 1992 yılının Crime Writers’ Association John Creasey Ödülü’nü aldı. İkinci romanı Heykeltıraş, eleştirmenler tarafından yılın en sürükleyici ve güçlü romanlarından biri olarak değerlendirildi ve 1993 yılında ABD’nin en iyi polisiye romanı olarak Edgar Allen Po Ödülü’nü kazandı. 1994’te Kanlı Miras adlı romanıyla Crime Writers Association Gold Dagger Ödülü’nü aldı. Yazarın ilk beş romanı BBC televizyonuna uyarlandı.

Künye

Yayınevi: Alfa Yayınları
Kitap Adı: Buz Evi
Kitabın Orijinal Adı: The Ice House
Yazar: Minette Walters
Çevirmen: Kardelen Damla Başaran
Orijinal Dili: İngilizce
Dizi: Roman
Tür: Polisiye
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 376 sayfa
Ebat: 12 X 20 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Buz Evi – Minette Walters”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir