Mavi – Eda Celasun

Düzenleyen: Aslı Sabuncu

Eda Celasun’un kaleme aldığı ve hissettiği her duyguda saçlarının rengi değişen Mavi’nin hikâyesinin anlatıldığı çocuk kitabı Mavi Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.  

Sitede Yayınlanma Tarihi: 14 Eylül 2022
Kategoriler:

İnceleme

Çeşitli yabancı şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra çocuk edebiyatına yönelik eserler üretmeye başlayan Eda Celasun’un yeni kitabı Mavi, Okuryazar Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Yaşanılan duygular ve bu duyguların bedenimizdeki yansımaları üzerine düşüncelerin kaleme alındığı bu kitapta Celasun, çocukların duygularıyla ilgili farkındalıkları birçok duygu tipine değinerek arttırmayı amaçlıyor.

Duygu durumlarını saç renkleriyle özdeşleştiren metaforik bir dile sahip bu kitapta yazar küçük okurların farkındalığını keyifli bir anlatıya dönüştürüyor.

Mavi

Mavi’nin hissettiği her duyguda saçlarının rengi de değişmeye başlıyor. Saçları bazen kırmızı bazen siyah bazen de pembe oluyordu. Kendi duygu dünyasındaki değişimler saçlarına yansıyor. Peki ya sizin duygularınız bedeninizde nasıl değişimlere sebep oluyor? Kızgınlık, üzüntü, mutluluk gibi duygular size neler hissettiriyor ?

Eda Celasun, çocukların duygularıyla ilgili farkındalıklarını artırmak için Mavi kitabını hissettiğimiz duygular ve bu duyguların bedenimizdeki yansımaları üzerine kaleme aldı.

Künye

Yayınevi: Okuryazar Yayınevi
Kitap Adı: Mavi
Yazar: Eda Celasun
Dizi: Kurgu
Tür: Çocuk-gençlik kitabı
Basım Tarihi: 2022
Sayfa Sayısı: 32 sayfa
Ebat: 20×20 cm

Diğer yeni çıkan kitap incelemelerini okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Mavi – Eda Celasun”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir