Leo’yu Affediyorum – Kerascoët

Yayınevi:

Düzenleyen: Gonca Gül Kurtulmuş

Kerascoët’in Vanessa’yı Beklerken eserinden sonra yayımladığı sessiz kitabı Leo’yu Affediyorum, affetmenin ve affedilmenin yarattığı karmaşık duyguları ele alan ve ruhumuza dokunan bir hikâye sunarak Redhouse Kidz etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 22 Nisan 2023
Kategoriler:

İnceleme

Ünlü Fransız illüstratör Kerascoët çiftinden sessiz kitap severlere yeni bir kitap, Leo’yu Affediyorum… Affetmeye ve affedilmeye yönelik hem 5 yaş ve üzeri çocuklara hem de içindeki çocuğun ruhuna dokunmak isteyen yetişkinlere eşsiz bir kitap.

Leo arkadaşlarıyla okul bahçesinde oynarken bir arkadaşının resimlerini kazayla bir su birikintisine düşürür. Sınıf arkadaşları bu olay karşısına hem üzülür hem de Leo’ya kızarlar. Leo ilk önce ne yapacağını bilemese de çok geçmeden yapılacak en iyi şeyin özür dilemek olduğunu anlar ve özür diler. Arkadaşları da kalplerinde onu affedecek şefkati bulurlar.

Bu istemeden kötü bir olay yaşandığında özür dilerken ve affederken yüreğimizde ortaya çıkan zorlu duygular ve empati kurabilmek hakkında muhteşem bir kitap. Kerascoët’in Parents dergisinin nezaket hakkında Yılın En iyi Kitabı unvanı verdiği Vanessa’nın Yanındayım kitabına harika bir eşlikçi.

Kerascoët kimdir?

Kerascoët, Fransız illüstratör, çizgi roman ve animasyon sanatçıları Marie Pommepuy (1978 doğumlu) ve Sebastien Cosset’in (1975 doğumlu) ortak kullandıkları isimdir.

Bu evli çift, Olivier de Serres sanat okulunda tanıştılar. Mahlaslarını Pommepuy’un büyüdüğü yer alan Nevez, Brittany’nin küçük bir köyü olan Kerascoët’ten esinlenmişlerdir.

Kerascoët, birçok sessiz kitap, reklam ve bir animasyon TV dizisi olan Küçük Vampir yaratmıştır. Birçok çizgi romanı NBM Yayınevi tarafından İngilizce dilinde basılmıştır. Beautiful Darkness çizgi romanları için Eisnar Ödülü’ne, Outstanding Graphic Novel for Beauty için de Ignatz Ödülü’ne aday gösterilmişlerdir.

Künye

Yayınevi: Redhouse Kidz
Kitap Adı: Leo’yu Affediyorum
Yazar: Kerascoët
Tür: Sessiz Kitap
Yaş Sınırı: 5+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 36 sayfa
Ebat: 23 x 28 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Leo’yu Affediyorum – Kerascoët”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir