Doğal Anne – Prema Sundari

Yayınevi:

Düzenleyen: Özge Ovalı Karakaya

Kimyasalların hayatımızın bir parçası olduğu bu dünyada sağlıklı ve mutlu bebek yetiştirmenin yollarını doğada arayan Prema Sundari’nin Doğal Anne kitabı hamilelik, doğum ve doğum sonrası bebek bakımı hakkında ebeveynlere bir rehber olarak Gerekli Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2023
Kategoriler:

İnceleme

Hamilelik ve doğuma hazırlık, beslenme, doğum sonrası bebek bakımı, anne sütünün önemi, uyku sağlığı, tuvalet iletişimi gibi pek çok konuda ayrıntılı bilgiler bulacağınız bu kitap, ebeveynler ve onların bebeklerini doğal yaşama hazırlamak için yazıldı.

Emzikleri, kimyasal atıklar içeren bebek bezlerini, şampuanları, sizi bebeğinizden ayırmak isteyen her türlü kuralı tamamen yıkan Prema Sundari, anne-bebek iletişimini güçlendirmeyi hedefliyor. Doğal Anne‘de doğal, mutlu ve ekonomik bir şekilde bebek yetiştirmenin mümkün olduğunu göreceksiniz.

Şimdiki ve önceki neslin çoğu çekirdek ailede büyüdü. Çekirdek ailede büyüyen neslin yeni anneleri çok kardeşli olmadıkları sürece bir bebeğin nasıl büyütüleceğini öğrenme şansına erişemediler. Böylece bebekle hiç deneyimi olmayan anneler hamileliği bir şekilde atlattılar, ama bebeklerini kucağına aldıkları gün ne yapacaklarını şaşırdılar. Doğumdan önce okudukları birçok anne-bebek kitapları, onların akıllarını daha da karıştırdı. İşin içinden çıkamayan anneler, derin bir yalnızlık içinde bebekleri için psikolojilerini iyi tutmaya çalıştılar. Annelerin psikolojilerini iyi tutma hâli, anne-bebek-baba üçgeninde yer alan ikili ilişkileri ister istemez yıprattı. İşte Prema Sundari, bebeksiz büyüyen nesle yardımcı olmak amacıyla konuya uygun resimlerle desteklediği kitabında kafa karıştırmayacak şekilde yeni anne-babalara ,anne-baba adaylarına hem uzmanlığıyla hem de üç yılık anneliğinin tecrübeleriyle okurlarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Önsözden

Eğitimli bir biyolog olarak doğal annelik hakkındaki bilgilerimi bir araya getirdiğim bu kitap, hem doğal anneliği öğrenmek isteyen kadınlara hem de bu harika dünyaya ortak olacak erkeklere yönelik. Bilgiye sahip olduğumuzda, yeni şeyler bize korkutucu gelmez, aksine, bizim için heyecan verici bir maceraya dönüşür. Kitabımızda ağırlıklı olarak “anne” ve “annelik” kelimelerini kullanacağım. Çünkü bu kitabı daha çok kadınların okuyacağını düşünüyorum. Bununla birlikte hem babalara hem de şefkatli büyükanne ve büyükbabalara, teyzelere, amcalara, kız ve erkek kardeşlere ve bu alandaki bilgilerini derinleştirmek isteyenlere de seslenmekteyim. Aynı zamanda, bize verilen rollerin sorumluluğunu almayı öğrenmemiz gerektiğini herkes için anlaşılır kılmak da benim için çok önemli. Örneğin bir büyükanne kızına nasıl anne olunacağını öğretmek yerine, nasıl büyükanne olacağını öğrenmeli. Bu nedenle, genç bir anneye çocuğuna nasıl davranacağını öğretmek istiyorsanız, ona tavsiye yerine bu kitabı vermek daha yerinde olacaktır. Genç anne bu kitapta ihtiyacı olan bilgiyi dilediği gibi seçip kullanabilir.

Prema Sundari kimdir?

Ukrayna’nın Kiev şehrinde doğdu. Liseden onur derecesiyle mezun oldu. Ardından Ukrayna’nın en iyi üniversitesi olan National University of Kyiv-Mohyla Academy’de Biyoloji Bölümünü bitirdi. Kültürel çeşitliliği özümsemek için Amerika’dan Japonya’ya dünyayı dolaştı. 2014 yılında İstanbul’a taşındı. Hayatı boyunca anne olmak istedi, bu yüzden dünyanın her yerinde birçok eğitim alarak “Doğal Annelik” konusunu çalıştı. Yazar, annelik konusundaki tecrübelerini bu kitap dışında YouTube kanalında ve Instagram sayfasında takipçilerine aktarıyor.

Künye

Yayınevi: Gerekli Kitaplar
Kitap Adı: Doğal Anne
Yazar: Prema Sundari
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Anne-Bebek Sağlığı
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 176 sayfa
Ebat: 12 x 19,5 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Doğal Anne – Prema Sundari”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir