Banu Demir

Banu Demir

İstanbul doğumlu Banu Demir, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Marmara Üniversitesi Contemporary Business Management bölümlerinden mezun olduktan sonra İngiltere’de, Nescot College’da okudu. On bir sene reklam sektöründe müşteri temsilciliği ve müşteri ilişkileri direktörlüğü yaptı. 2000-2004 yılları arasında Almanya Frankfurt’ta serbest reklam danışmanlığı yaptı. 2006-2015 yılları arasında Amerikan kökenli bir çocuk eğitim merkezinin kurucu ortaklarından oldu.

İlk romanı, ‘Geçmiş, Gelecek ya da Şimdi’ 2018 Mayıs ayında yayımlandı. Gezimanya sitesinde uzun yıllardır gezi yazarlığı yapan Demir, 2008 yılından bu yana spiritüel çalışmalara duyduğu ilgi nedeniyle birçok farklı eğitim aldı. Usui ve Kundalini Reiki Master olan yazar ikinci kitabı olan ‘Seans’’ta bu bilgilerinden bir kısmına yer verdi. Üçüncü romanı ‘Ben Orada Yokken’ Mart 2022’de Nemesis Kitap tarafından yayımlandı.

Bugüne kadar İngiltere, Almanya, Romanya’da yaşamış olan Banu Demir, şimdi Polonya’nın başkenti Varşova’da ikâmet etmektedir.

  • İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Radyo ve Televizyon Bölümü, Marmara Üniversitesi - Contemporary Business Management (Yüksek Lisans)
  • Yazarlık
  • 10 Yıl ve Üzeri
  • İçerik üreticisi
  • İngilizce

Kitap İncelemeleri