Yüreğimin Yarısı Liza

Yazan: Stella M. Trevez

Düzenleyen: Burcu Gebeş

İzi Kohen’in bir uçak kazasında tüm ailesini kaybettikten sonra kendisine anne şefkatiyle kucak açan teyzesi  Liza’nın gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı roman, Destek Yayınları’ndan çıktı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 13 Haziran 2024

Türü: Roman

Yayın Tarihi: Haziran 2024

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 13,5 x 19,5

Kategoriler: Etiketler: ,

İnceleme

İzi Kohen’in bir uçak kazasında tüm ailesini kaybettikten sonra kendisine anne şefkatiyle kucak açan teyzesi Liza’nın gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı roman, Destek Yayınları’ndan çıktı.

İzi Kohen’in teyzesi Liza’nın gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı kitap, 2. Dünya Savaşı’ndan, M. Kemal Atatürk’ün vefatına, 6-7 Eylül olaylarından 2018’e kadar uzanan tarihi bir yolculuğa çıkıyor.

Yazarın “her şeyi olduğu gibi gerçeğe bağlı kalarak kaleme aldım” dediği romanda, bir kadının mücadelesi, gücü, hayranlık uyandıran dik duruşu ve Türkiye tarihinin oldukça önemli bir kesiti aktarılıyor.

Arka Kapak Yazısı

TARİHE TANIKLIK EDEN LİZA ELVER’İN GÖLGESİNDE, SEVGİNİN, FEDAKÂRLIĞIN VE ÖLÜMSÜZ BİR AŞKIN TANIMI…

Herkesin farklı bir hikâyesi, farklı umutları vardı. Ancak kaderlerinin aynı noktada buluşacağından ve hayallerinin bulutlara karışacağından habersizdiler…

Bu hikâye bize hayatta her zaman umut olduğunu, sevginin her engeli aşabileceğini ve ailenin ne kadar değerli olduğunu hatırlatıyor. Gözyaşlarını kahkahalarla bastıran, etrafına mutluluk saçan Liza Elver’in yaşam öyküsü zor zamanlardan geçen herkese ilham kaynağı olacak.

Stella M. Trevez Kimdir?

1956 yılında İstanbul’da doğan Stella M. Trevez, ortaöğretimine Sainte Pulcherie Fransız Okulu’nda başladı. İsrail’de Neve Hadassa Lisesi’ni bitirdikten ve on iki yıl briç öğretmenliği yaptıktan sonra başka alanlarda çalışmaya başladı. Yazarın başından geçen olayları aktardığı ilk eseri Ben 44 Yaşındayım, Oğlum 53…kitabı, Tayland, Tayvan, Hong-Kong ve Macau’da, Çince ve Tayland diline, Brezilya’da Portekizce’ ye, İtalya’da ise İtalyanca’ya çevrilerek okurlarla buluştu.

Yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın.

Künye

Yayınevi: Destek Yayınları

Kitap Adı: Yüreğimin Yarısı Liza

Yazar: Stella M. Trevez

Türü: Roman

Yayın Tarihi: Haziran 2024

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 13,5 x 19,5

 

 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Yüreğimin Yarısı Liza”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir