Uyanış Masalları – Arbil Çelen Yuca

Kitap Yazarı:
Webmaster

Kendisini bir “Hatırlatıcı Anlatıcı” olarak tanımlayan yazar Arbil Çelen Yuca’nın “Işığı hatırlayanlar kozadan kanatlarıyla çıkar” alt başlığı ile yazdığı Uyanış Masalları kitabı gördüğü ilgi üzerine kısa sürede 2. baskısı ile yeniden raflarda.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2022
Kategoriler:

İnceleme

Uyanış Masalları kitabında “Her molada yolda olup olmadığını, yürümen gereken menzil istikametinde yürüyüp yürümediğini kontrol etmen, pişman olmaman için elzemdir,” diyor Arbil Çelen Yuca. Bizi de bu kitapta okuyacağımız dokuz masal ile efsunlu bir yolculuğa davet ediyor. Yıllardır aynı zamanda resmederek kişiye özel masallar yazan Yuca, bu zaman içinde hikâyeleriyle buluştuğu etten kemikten kahramanlar arasından dokuzunu hayali kahramanlara dönüştürmüş ‘’Uyanış Masalları’’ ile. Kitaptaki tüm illüstrasyonları da kendi çizen sanatçı, bu yolculukta okurlara tılsımlı masal kahramanları ile tanışmayı, çözmemiz gereken düğümleri çözmeyi, değişmeyi ve dönüşmeyi vaat ediyor…

Önsöz’den

“Bu kitap, insanın defalarca kahramanın sır sayılan yolculuğuna yeniden başlayabilişini ve her defasında aslında sırsız ve sadece yolda oluşa âşık oluşunu izlediğim yılların hediyesi.”

“Sözün özden, özenle kullanılışı bütünleyicidir, şifalıdır. Bu yolda karşıma çıkan eş zamanlılıklar sıklaştıkça kurgu değil de tılsımlı masal kahramanlarıyla çevrili bir dünyada yaşadığımızı ve mana arayışında birbirine şahit kahramanlar olarak her yaşananın asıl mesajına “uyanmanın” sorumluluğumuz olduğunu idrak ettim.”

Uyanış Masalları kitabının arka kapağından

“Ben bir yol âşığıyım” diyen Arbil Çelen Yuca, dokuz masaldan oluşan bu kitapta, her biri biricik olan masallarının eşsiz kahramanlarının yolculuğuna sizleri de ortak ediyor. Masalların genişledikçe düğümlenen, düğümlendikçe efsunlanan evreninde kaybolmaya, kaybolduğunuz yerden yeniden doğmaya, daimî arayışınıza şifa bulmaya davetlisiniz.

KÜNYE
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Yazar: Arbil Çelen Yuca
Dizi: Türk Edebiyatı
Tür: Öykü
Genel Yayın Yönetmeni: Mustafa Kutlukhan Peker
Editör: Sinem Aktaş
İllüstrasyonlar: Arbil Çelen Yuca
Sayfa Sayısı: 152
Ebat: 13,5 × 17,5 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2021
Baskı Sayısı: 2. Basım / Şubat 2022

Diğer yeni çıkan kitapların tanıtımlarını incelemek için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Uyanış Masalları – Arbil Çelen Yuca”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products