Benim Adım Öğretmen – Nurten Akkuş

Kitap Yazarı:
Yayınevi:

Düzenleyen: Başak Bingüler

Webmaster

Eğitimde ve toplumsal alanda gerçekleştirdiği özgün projelerle, Dünyadaki en iyi 10 öğretmen arasına seçilerek Eğitim Nobeli’ne aday gösterilen ilk ve tek Türk Nurten Öğretmen’den eşsiz bir rehber niteliğindeki Benim Adım Öğretmen, Hep Kitap logosuyla raflarda yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 9 Nisan 2022
Kategoriler:

İnceleme

Öğretmenler… Kelimeler yetmez onların önemini anlatmaya. Nihayetinde başka hangi meslek var ki insan hayatını bu kadar şekillendirebilsin ve geleceği inşa etsin?

Eğitim Nobeli olan Global Teacher Prize kapsamında Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni arasında gösterilen ilk ve tek Türk öğretmen olmasının yanı sıra She Inspires Awards 2021’de “Uluslararası Yaşam Boyu Başarı” ödülünün de sahibi ilk Türk kadını Nurten Akkuş, çocukluk hayalini hakkını vererek yaşayan bir öğretmen. Köy okulunda başlayan öğretmenlik kariyerindeki başarılarıyla daha nice uluslararası ödülün sahibi olan Akkuş, çocukların bir gülüşü için her türlü fedakârlığı yapıyor. Kâh sınıflar inşa ediyor onlar için, kâh doğanın sunduğu fırsatlardan faydalanmaya teşvik ediyor çocuklarını, kâh toplumsal alandaki çalışmalarıyla yaşamlarında fark yaratıyor.

Çünkü Nurten Öğretmen’in hep dediği gibi, “Bir çocuk değişir, dünya değişir.”

“Benim Adım Öğretmen” öğretmen adayları için eşsiz bir rehber

Nurten Akkuş; mesleğine olan tutkusunu, karşılaştığı güçlükleri ve onların üstesinden nasıl geldiğini, 21. yüzyılda öğretmen olmanın gerekliliklerini anlattığı kitabında, dünya öğretmeni olma yolundaki önerilerini ve deneyimlerini özellikle kırsal bölgelerde öğretmen olmak isteyenler, öğretmenler, kadınlar, gençler ve hayallerinin yolunda ilham arayanlarla paylaşıyor.

Benim Adım Öğretmen, öğretmenlik mesleğinde ve hayallerine giden yolda desteğe ihtiyaç duyan herkes için yol gösterici bir kılavuz niteliğinde.   

KÜNYE

Yayınevi: Hep Kitap
Yazar: Nurten Akkuş
Dizi:  Türk Edebiyatı
Tür:  Anlatı
Editör: Ümran Özbalcı
Kapak ve sayfa tasarımı: Gamze Kulak
Sayfa Sayısı: 164
Ebat: 13,5 X 21
Yayın Tarihi: Mart 2022
Baskı Sayısı: 1. Basım

Diğer Yeni Çıkan Kitaplar için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Benim Adım Öğretmen – Nurten Akkuş”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products