Algoritmaların İzinde Borsa – Sedat Ocakcı

Düzenleyen: Betül Özden

Sedat Ocakcı’nın bilgi ve deneyimlerinden yola çıkarak kaleme aldığı kitabı Algoritmaların İzinde Borsa: Kazançlı Yatırımların Sırrı, Scala Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 24 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Uzun yıllar finans ve yazılım sektöründe deneyim kazanan Sedat Ocakcı, sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini algoritmik trade dünyasına ilgi duyanlar, finans sektörüne girmek isteyenler ve yatırımcılar için kaleme aldı.

Scala Yayıncılık etiketiyle yayımlanan Algoritmaların İzinde Borsa, algoritmik trade’in temel ilkelerinden, indikatörlerin tanımına ve kullanımına; operatörlerden, koşullara ve hatta MetaStock dilinin inceliklerine kadar birçok konuda bilgi sunuyor. Ayrıca risk yönetimi, denetim ve düzenlemeler, yazılım ve donanım gereksinimleri ve algoritmik trade’in geleceğine de değiniyor.

Algoritmaların İzinde Borsa, algoritmik trade hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için bir başucu kitabı niteliği taşıyor.

Arka kapaktan

Algoritmik trade, finans dünyasında bir devrim. Artık yatırımcılar, günlerini ekran başında geçirmek zorunda kalmadan, kararlarını bilgisayar kodlarına emanet edebiliyorlar.

Ancak algoritmik trade dünyasına girmek karmaşık görünebilir ve doğru bilgiye ulaşmak zor olabilir. İşte tam bu noktada Algoritmaların İzinde Borsa: Kazançlı Yatırımların Sırrı adlı kitabımız devreye giriyor.

15 yıldır borsa dünyasının içinde yer alan bir finans uzmanı olan Sedat Ocakcı, bu süre zarfında elde ettiği tecrübeleri ve bilgi birikimini bu kitapta sizinle paylaşıyor.

Algoritmik trade’in temel ilkelerinden, indikatörlerin tanımına ve kullanımına; operatörlerden, koşullara ve hatta MetaStock dilinin inceliklerine kadar birçok konuda bilgi sunuyor. Ayrıca risk yönetimi, denetim ve düzenlemeler, yazılım ve donanım gereksinimleri ve algoritmik trade’in geleceğine de değiniyor.

Bu kitap, algoritmik trade hakkında bilgi edinmek isteyen herkes için bir başucu kitabı niteliği taşıyor. Her bir bölüm, konuları anlaşılır ve ulaşılabilir bir şekilde sunmak için özenle tasarlandı. Yani, ister finans alanında yeni olan biri, isterse deneyimli bir yatırımcı olun, bu kitaptan öğrenilecek çok şey var.

Sedat Ocakcı kimdir?

1990 yılında Hatun ve Burhan Ocakcı çiftinin 4 çocuğunun ilki olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini memleketi Yozgat’ta tamamlayan Ocakcı, bunun devamında 2013 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans öğrenimini tamamladı. Akabinde 2015 yılında Seçilay Ocakcı ile dünya evine girdi. 2016 yılında kızı Hiranur’u kucağına alan Sedat Ocakcı, 2018 yılına kadar yazılım sektörü üzerine çalışmalar yapan Sedat Ocakcı, özsermayesi ile özel iş hayatına atılmaya karar verdi.

2018-2020 yılları arasında özellikle yazılım alanında kendisini geliştiren Ocakcı, bu iki yılı müteakiben özkaynaklarını kullanarak İzmir’de Hira Yazılım Eğitim ve Danışmanlık markasıyla iş hayatına atıldı. Geliştirdiği ticaret yazılımları ile büyüyen Hira Yazılım markasının ardından, özellikle teknolojinin insan hayatındaki yerinin önemine vurgu yaparak Metayıldız Bilişim Teknolojileri’nin kurdu. Türkiye’de VR ve Metaverse alanında çalışmalar yapan Sedat Ocakcı, aynı yıl içerisinde aktif teknoloji, sürdürülebilir kalkınma, yenilenebilir enerji sektörlerinde Ar-Ge yatırımları yaparak bilişim alanına ağırlık verdi.

Künye

Yayınevi: Scala Yayıncılık
Kitap Adı: Algoritmaların İzinde Borsa
Yazar: Sedat Ocakcı
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: Ekonomi
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 184 sayfa
Ebat: 13.5 x 21 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Algoritmaların İzinde Borsa – Sedat Ocakcı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir