Organizasyon Kültürü ve Liderlik – Ed Schein & Peter Schein

Düzenleyen: Özlem Gökbel

MIT Profesörü Ed Schein ve Silikon Vadisi’ndeki teknoloji şirketlerine danışmanlık yapan Peter Schein’in kaleme aldığı, tüm zamanların en etkili yönetim kitaplarından biri kabul edilen Organizasyon Kültürü ve Liderlik The Kitap Yayınları etiketiyle raflarda.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2022
Kategoriler:

İnceleme

Organizasyon kültürü ve gelişimi alanında onlarca yıllık tecrübeye sahip bir uzman olan Dr. Schein, beş bölümden oluşan Organizasyon Kültürü ve Liderlik’te günümüzün ticari gerçeklerine odaklanıyor; soyut kültür kavramını, organizasyon ve değişim dinamiklerini daha iyi şekillendirmek için kullanılabilecek bir araca dönüştürüyor.

Liderlerin mutlaka okuması gereken bu kitap, kültür hakkında bilinmesi gereken her şeyin yapı taşlarını sağlıyor. Birçok vaka çalışmasına ve akademik çalışmaya referans vererek hem kültürü açıkça anlamanın önemine değiniyor hem de 21. yüzyıl için uygun bir “öğrenme kültürü” öneriyor ve başarılı bir kültürel değişim için genel bir çerçeve sunuyor.

Dr. Schein, çeşitli kültürlerdeki çalışma örneklerini hayata geçirmek için DEC (Digital Equipment Corporation), Ciba-Geigy, Singapur Ekonomik Gelişim Kurumu, HP (Hewlett-Packard) ve diğer birçok şirketle olan kişisel deneyimini aktarıyor.

Organizasyon Kültürü ve Liderlik, bir organizasyonu başarılı kılan unsurların temelleri ile ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap.

KÜNYE:
Yayınevi: The Kitap Yayınları
Yazarlar: Ed Schein & Peter Schein
Orijinal Adı: Organizational Culture and Leadership
Çevirenler: Ufuk Batum & Hülya Bulut
Dizi: Kurgu Dışı
Tür: İş Dünyası
Sayfa Sayısı: 352
Ebat: 15,5 x 23 cm
TR Yayın Tarihi: Mayıs 2022 (güncellenmiş 5.baskı)

 Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını incelemek için tıklayın. 

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Organizasyon Kültürü ve Liderlik – Ed Schein & Peter Schein”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir