Bay Dingo’nun Ahırı – Gülsüm Koçak Sönmez

Yayınevi:

Düzenleyen: Setenay Vurdem

Begüm Saracel

Gülsüm Koçak Sönmez’in yazdığı ve Miray Durgut’un resimlediği Bay Dingo’nun Ahırı: Atasözleriyle Bir Öykü, konu aldığı eğlenceli hikâyeyle atasözlerini hayvanların ağzından çocuklara öğretmek için Dinozor Çocuk etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sitede Yayınlanma Tarihi: 3 Haziran 2023
Kategoriler:

İnceleme

Aynı zamanda bir sınıf öğretmeni olan yazar Gülsüm Koçak Sönmez’in kaleme aldığı Bay Dingo’nun Ahırı’nda,  çocuklar anlatılan hikâye sayesinde atasözlerine farklı bir açıdan bakıyor. Eğlenceli hikâyesiyle çocuklar için keyifli bir okuma deneyimi sunan Bay Dingo’nun Ahırı’nın sonunda yer alan, hikâyede geçen atasözlerinin anlamlarına yer verilen sözlükle de öğretici bir okuma deneyimine dönüşüyor.

Ayrıntı Yayınları’nın çocuklar için yarattığı markası Dinazor Çocuk’tan çıkan Bay Dingo’nun Ahırı: Atasözleriyle Bir Öykü kitabı 9 yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor ve hayvanların kendilerini konu alan ayrıştırıcı dil karşısında rahatsızlıklarını dile getirerek bunun için nasıl bir çözüm yolu izlediklerini anlatıyor.

Arka kapaktan

Hayvanlar, kendilerini ilgilendiren atasözlerini ayrıştırıcı buldukları için Bay Dingo’ya danıştılar. Çiftlik sahibi Bay Dingo da hayvanlara hak verdi. Bay Dingo bu sorunu çözmek için Sözlük Yapıcılar Kurumuna başvurdu.

Hayvanların ağzından atasözlerini öğrendiğimiz bu kitapta, atasözlerine farklı bir açıdan bakıyoruz. Kitabın sonunda hikâyede geçen atasözlerinin anlamlarının yer verildiği bir sözlük de bulunuyor.

Gülsüm Koçak Sönmez kimdir?

1980 yılında Tokat Zile’de doğdu. Sınıf öğretmeni ve İstanbul’da öğretmenlik yapmaya devam ediyor. Evlerinin karşısındaki kütüphane sayesinde kitaplarla tanıştı. İstanbul’da sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Türkiye genelinde bir öykü yarışmasında üçüncü olmasının ardından edebiyat dünyasına adım attı. İki kızı olan yazar, çocuklarının büyüme sürecinde içindeki çocuğun sesine de kulak verdi ve yazmaya devam etti.

Künye

Yayınevi: Dinozor Çocuk
Kitap Adı: Bay Dingo’nun Ahırı: Atasözleriyle Bir Öykü
Yazar: Gülsüm Koçak Sönmez
Resimleyen: Miray Durgut
Dizi: Çocuk Edebiyatı
Tür: Resimli Hikâye
Yaş Sınırı: 9+ yaş
Basım Tarihi: 2023
Sayfa Sayısı: 96 sayfa
Ebat: 13 X 19,5 cm

Diğer yeni çıkan kitap tanıtımlarını okumak için tıklayın.

Yorumlar (0)

Yorumlar

Henüz Bir Yorum Yok

Be the first to review “Bay Dingo’nun Ahırı – Gülsüm Koçak Sönmez”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Products