Bookinton

Dijital İçerik Editörü kavramını sık sık duymaya başladık. Uzun zamandır hayatımızın bir parçası olan internet, pazarlamada ve medyada bizi birtakım dönüşümlere itiyor. Dijital pazarlama mantığı bu dönüşümün başında geliyor. Dijital pazarlama konusunda bazı görevleri de içerik editörleri üstleniyor.

Burcu Gebeş

İster haber siteleri ister e-ticaret, blog, markaların kurumsal web siteleri olan tüm web sitelerinde içerik büyük ihtiyaç. Web sitesi içerikleri planlanırken anahtar kelimeler oluşturularak hedef kitleye ulaşılmaya çalışılıyor. Bu işten sorumlu kişiler içerik editörü olarak tanımlanıyor.

İçerik editörü, blog, web sitesi, sosyal medya gibi platformlarda içerik üretip diğer bir yandan bu içeriklerin düzenlenmesinden de sorumlu tutuluyor. İhtiyaç duyulan içeriklerin yazılması da içerik editörünün görev tanımı dahilinde. İçerik editörleri bu sayede e-ticaret sitelerindeki ürünlerin veya hizmetlerin satışının artmasını sağlayabiliyor.

Dijital içerik editörlerinin görevleri arasında hedef kitle analizi yapmak da var. İçerik editörü belli iletişim kanallarını kullanarak hedef kitleye ulaşıyor ve sitenin trafiğinin analizini gerçekleştiriyor. Arama motoru optimizasyonuna (SEO) uygun olarak trendler takip ediliyor.

Nasıl içerik editörü olabilirim?

Dijital içerik editörleri sürecin başından sonuna kadar bulunduğu için onlardan iyi bir araştırmacı olması ve sürekli kendilerini güncellemesi bekleniyor. Arama motorlarında öne çıkmak için yapılan SEO (Arama motoru optimizasyonu) konusunda editörün yeterli bilgiye sahip olması ise çok kıymetli. Çağın hızına ayak uydurabilmek için belli aralıklarla güncellenen SEO kurallarını iyi öğrenebilmek için eğitim almak, dijital pazarlama mantığını iyi kavramak da gerekiyor. Peki ama nasıl?  

Dijital içerik editörlüğü için hangi eğitimleri alabilirim?

Dijital içerik editörlüğü alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler için günümüzde pek çok eğitim bulunuyor. Bu eğitimleri alan kişiler içerik üretimi için gerekli nitelikleri kazanıyor. Bu nedenle sizler için bu eğitimlerden bazılarını derledik.

İİENSTİTÜ
Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi

Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak isteyenler için eğitim veren İstanbul İşletme Enstitüsü, dijital pazarlama planının nasıl oluşturulacağına ve uygulanacağına dair detaylı bir eğitim veriyor. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı Sedat Ateş tarafından verilen eğitim canlı derslerin yanı sıra video içerikleriyle destekleniyor. 5 saatlik eğitimin sonunda katılımcılara özel ve resmî kurumlarda geçerli olan başarı sertifikası veriliyor.

Detaylı bilgi: https://www.iienstitu.com/online-egitim/dijital-pazarlama-egitimi

LABA
Dijital Pazarlama Analitiği

İlab Holding, Doğuş Holding ve Doğan Holding gibi önemli kurumlarda deneyim kazanan Ali Can Ertem tarafından verilen dijital pazarlama analitiği eğitimi katılımcılara pazarlama performanslarını arttırma, verimli reklam analizi yapma ve hedef kitleye yönelik pazarı doğru anlamayı hedefliyor. 5 hafta süren kurs, 10 online dersle web seminerleri ve ödevlerle geri bildirimleri sağlıyor. Başarılı olan katılımcılara eğitim sonrası sertifika da veriliyor.

Detaylı bilgi: https://laba.com.tr/lecture/29-e-ticaret-duenyasinda-pazarlama-analitigi

AKADEMİ İCERİKBULUTU
Uygulamalı Dijital İçerik Üreticiliği

3 modül ve 17 dersten oluşan bu eğitim, içerik kurgusu planlaması, anahtar kelime kullanımlarındaki püf noktalar ve kaliteli içerik üretimi gibi konularda bilgi veriyor. İçerik üreticisi Barış Kılıç tarafından verilen eğitim, markalar tarafından aranan bir içerik üreticisi olmanızı amaçlıyor.

Detaylı bilgi: https://akademi.icerikbulutu.com/egitimler/uygulamali-dijital-icerik-ureticiligi/

UDEMY
SEO Eğitimi

Dijital pazarlama alanında uzman Sedat Akdemir tarafından verilen bu eğitimde, Google’ın SEO sırları, ileri seviye SEO teknikleri, ileri seviye anahtar kelime araştırma teknikleri gibi bilgiler öğretmeyi hedefliyor. 9 saat uzunluğunda 10 bölümden oluşan bu eğitim makale ve indirilebilir kaynaklarla ömür boyu erişim garantisi veriyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara başarı sertifikası veriliyor.

Detaylı bilgi: https://www.udemy.com/course/seo-egitimi-0dan-ileri-seviyeye-uzmanndan-seo-kursu/

GOOGLE
Dijital Atölye

Kurumların hedef kitleye ulaşmasını sağlayan bu eğitim arama motoru performansınızı (SEO) arttırmayı hedeflemenin yanı sıra çevrimiçi reklamcılığı (SEM) konusunda da detaylı içerikleri paylaşıyor. 40 saatlik ve 26 modüllük bu eğitim dijital pazarlamanın temellerini video eğitimleriyle anlatıyor. Bu eğitime sınırsız erişim sağlayabilir ve eğitim sonunda başarılı olduğunuzda IAB onaylı sertifikanızı alabilirsiniz.

Detaylı bilgi: https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/course/digital-marketing

Diğer Gündem kategorisi içerikleri için tıklayın.

Bir Yorum Bırakın

Epostanız gözükmeyecek.