Literatür Yayınevi

Uluslararası yayınevi belgesine sahip olan Literatür, yurtdışında yayımlanmış mesleki ve eğitim yayınlarını meraklılarına ulaştırmayı hedefleyerek 1988 yılında Kenan Kocatürk tarafından kuruldu.

Yayın politikası olarak benimsediği, “ülkemizdeki her üniversite öğrencisi ve tüm meraklılar kendi alanlarında çıkan en yeni literatüre ulaşma hakkına sahiptir” düşüncesiyle yayın kataloğunu her geçen yıl genişletiyor.

Hem yerli hem yabancı bilim insanları, sanatçılar ve yazarların kaleme aldığı hem de yurtdışında yayımlanmış eserlerin çevirileriyle işletme-ekonomi, sosyal bilimler, mimarlık, sanat, dekorasyon, mühendislik ve temel bilimler gibi birçok alanda her üniversite öğrencisine ve meraklısına kaynak olabilecek yayınlar hazırlıyor. Bunun yanı sıra kültür yayıncılığını da ihmal etmeyerek edebiyat, biyografi-otobiyografi, inceleme-araştırma alanlarında da yayınlar hazırlayan Literatür, Köy Enstitülü Yazarların Kitapları, Fakir Baykurt Kitaplığı, Nazım Hikmet Kitaplığı gibi birçok başlık altında okurlarına çeşitli okumalar sunuyor. Çocukları da unutmayan Literatür onlar için de çeşitli yayınlar hazırlıyor.

E-kitap uygulamasıyla çağdaş yayıncılığa da ayak uydurarak, üniversite kampüslerinde Bookstore İşletmeciliği projesiyle kitabevleri kurarak çağdaş eğitime olan desteğini sürdürüyor.

 

www.literatur.com.tr