Can Yayınları 1981’de, Türkiye’nin önde gelen yazarlarından biri olan Erdal Öz tarafından kuruldu. Kısa sürede Türkiye’nin en saygın yayınevlerinden biri haline geldi. Yıllar içinde dünyanın en önemli yazarları ve Türk edebiyatının önde gelen, yetenekli, heyecan verici kalemleri Can Yayınları sayesinde Türk okuyucusuyla buluştu.

Yirmi birinci yüzyılda dahi Can, yayın kataloğunda yer alan 2 bin 500’ü aşkın başlıkla klasik, modern ve çağdaş edebiyatta öncü yayınevleri arasında yer alıyor. Yayıncılığın farklı alanlarına da el atan Yayınevi, yayın yelpazesine 2019’da katılan MUNDİ ve TELLEKT markalarıyla kurgu dışı edebiyatın yanı sıra sosyal, beşeri ve pozitif bilimlerde de etkin bir konuma yükseldi. Can Yayınları minikitap, sesli kitap, e-kitap, kitap aboneliği, talep üzerine basım gibi uygulamalarıyla yayıncılığın çağdaş yüzünü temsil ediyor.

www.canyayinlari.com

 • Saklı Yürek

  Ferzan Özpetek, Bir Nefes Gibi’den sonra Saklı Yürek’te kadın duygularını araştırmaya geri dönüyor ve aralarındaki mesafeye rağmen birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki kadının özlemlerine odaklanıyor.

 • Sazın Teli Koptu

  Sazın Teli Koptu, Zülfü Livaneli ile Erdal Öz’ün yıllara meydan okuyan dostluğunun doğrudan onların kalemlerinden çıkan, mektuplarla, söyleşilerle, yazılarla kurulmuş anlatısı.

 • Margaret Teyzemin Aynası

  İskoç edebiyatının önemli temsilcilerinden Sir Walter Scott’un tuhaf ve tekinsiz öykülerinin bir araya geldiği Margaret Teyzemin Aynası, Can Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Kitap iki kısa öyküden oluşuyor ama okuyucu üzerindeki etkisi o kadar kısa sürmeyecek.

   

 • Philip Roth-Meme

  Philip Roth’un erken dönem eserlerinden biri olan “Meme”, Seçkin Selvi  çevirisiyle Can Yayınları tarafından yayımlandı. Ünlü romancı Philip Roth’un kaleminden çıkan bu eser, Kafka’nın “Dönüşüm” eserinden ilham alarak kendi benzersiz yorumunu ortaya koyuyor.  

 • Umutsuz Karakterler

  Yazar Paula Fox’un 1970 yılında yazdığı en tanınmış kitabı olan Umutsuz Karakterler Can Yayınları etiketiyle raflara çıktı. Zamanının ötesine geçen ve 20. yüzyıl Amerikan edebiyatının klasiklerinden biri olarak görülen kitap, Otto ve Sophie çiftinin ilişkileri üzerinden evlilik, dostluk ve uygarlık temalarına derinlemesine bir bakış sunuyor.

 • Kairos – Jenny Erpenbeck

  Gölün Sırrı, Bütün Günlerin Akşamı ve Gidiyor, Gitti, Gitmiş kitaplarının da yazarı olan Jenny Erpenbeck, Kairos’da kaosun kalbinde, kaos dolu bir aşk hikayesini ele alarak Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

 • Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek – Ayfer Tunç

  Ayfer Tunç’un Can Yayınlarından 70’li Yıllarda Hayatımız alt başlığıyla yayımlanan Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek kitabı, gün geçtikçe zayıflayan toplumsal hafızamızı anlatısıyla canlandırıyor. Başta 70’lerde çocuk olanlar ve aslında herkes için kıymetli bir referans kitap niteliği taşıyor.

 • Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi – Ayfer Tunç

  Ayfer Tunç’un ikinci romanı olan ve Can Yayınları etiketiyle yayımlanan Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi, tek bir günde geçmesine rağmen Türkiye tarihini yüz yılı aşkın bir zamanda ele alan, kimi zaman güldüren çoğu zaman da düşündüren bambaşka bir okuma deneyimi.